DENİPOL HASTANESİ KALP SAĞLIĞI İÇİN YÜRÜDÜ

Özel Denipol Hastanesi doktorları, personeli ve Diyetisyen Cansu Çatal’ın danışanları kalp sağlığına dikkat çekmek için Çamlık Parkı’nda yürüyüş düzenledi.

DENİPOL HASTANESİ KALP SAĞLIĞI İÇİN YÜRÜDÜ

Kalp sağlığına ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla düzenlenen yürüyüşe; Özel Denipol Hastanesi doktorları, personeli, Diyetisyen Cansu Çatal’ın danışanları ve Fizyoterapist Meltem Araç Keleş katıldı.

Fizyoterapist Meltem Araç Keleş’in bilgilendirme konuşması ve ısınma hareketlerinin ardından yürüyüşe katılanlar, Çamlık Parkı’ndan Seyir Tepesi’ne kadar yürüdü.

Sağlıklı bir yaşam için sporun ve beslenmenin çok önemli olduğunu belirten Diyetisyen Cansu Çatal: “Sağlıklı kilo vermenin anahtarı uzman kontrolünde yapılan diyet ve spordur. Kalp - damar hastalıklarından korunmak için insanların kilolarına dikkat etmesi gerekiyor. Kalp sağlığı ve kronik hastalıklar açısından, kiloların yağ kütlesinden verilmesi oldukça önemli.

Yürüyüş, koşu gibi tüm bedeni hareket haline geçiren sporlar, bölgesel çalışmaktan çok daha verimli oluyor. O nedenle, herkese haftada en az 3-4 gün sabit tempolu yürüyüş yapmalarını öneriyorum. Biz de bugün burada kalp sağlığına ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla güzel bir yürüyüş düzenledik. Umuyorum ki ilkini gerçekleştirdiğimiz bu yürüyüşlerin devamı gelecek” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER