DENİZLİ, KOLOREKTAL KANSER TARAMASINDA 3'ÜNCÜ OLDU

DENİZLİ, KOLOREKTAL KANSER TARAMASINDA 3'ÜNCÜ OLDU

Kanserle yapılan mücadele çalışmaları kapsamında Denizli’de 2017 yılında Kolorektal (Bağırsak) Kanser Taramasında 50-70 yaş aralığındaki 47 bin 282 kişi taramadan geçirildi. Denizli hedef nüfusu 100 bin üstü olan iller arasında Kolorektal Kanser taramasını en çok yapan 3’üncü il oldu. Denizli Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat, ödülü Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ın elinden aldı.

Denizli’de kanserle yapılan mücadele çalışmaları kapsamında 2017 yılında Kolorektal (Bağırsak) Kanser Taramasında 50-70 yaş aralığındaki 47 bin 282 kişi taramadan geçirilmişti. Denizli’de yapılan bu taramalar da Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ödül töreninde, hedef nüfusu 100 bin üstü olan iller arasında 3’lük ödülünü getirdi. Denizli Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat, Denizli adına bu ödülü Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ın elinden aldı.

“İLİMİZDE 47 BİN 282 KİŞİNİN TARAMASI YAPILDI”
Konuyla ilgili açıklama yapan ve Denizli’de kanser tarama çalışmalarının büyük bir özveriyle yürütüldüğünü belirten Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk; “Biliyorsunuz kanserde erken tanı hayat kurtarır. Bu doğrultuda ilimizde bulunan Pamukkale ve Merkezefendi KETEM’de eğitim, danışmanlık gibi hedef nüfusa yönelik toplum tabanlı kanser tarama çalışmalarını ücretsiz yürütüyoruz. Bu doğrultuda 2017 yılında ilimizde 47 bin 282 kişinin Kolorektal Kanser taraması gerçekleştirildi.  Yapmış olduğumuz bu taramayla Türkiye’de hedef nüfusu 100 bin üstü olan iller arasında en çok tarama yapan 3. İl olduk ve Sağlık Bakanımızın elinden ödülümüzü aldık. Bu ödülün alınmasında emeği geçen, KETEM, Aile Sağlığı Merkezleri ve Toplum Sağlığı Merkezlerindeki çalışma arkadaşlarıma ve sağlıklarını düşünerek tarama yaptıran vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER