DENİZLİ PTT’DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Denizli PTT Başmüdürlüğü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türk Kızılayı Denizli Şubesi işbirliğinde ‘Kan Bağışı Kampanyası’ etkinliği gerçekleştirdi.

DENİZLİ PTT’DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Denizli PTT Başmüdürlüğü, yeni uygulamaların ve iddialı hizmetlerin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de katkı sağlıyor. Bu kapsamda Denizli PTT Merkez Müdürlüğü önünde ‘kan bağışı kampanyası’ düzenlendi. Kampanya ile PTT personeli ve vatandaşlar kan bağışında bulundu. Düzenlenen kampanya öncesi Denizli PTT Başmüdürü Serdal Bursalı, Kızılay Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, Denizli Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi Genel Sekreteri Murat Urhan ve Pamukkale Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Elmas’ı makamında ağırladı. Keyifli bir sohbetin ardından Başmüdür Bursalı, Başkan Otçu’ya, Genel Sekreter Urhan ve Müdür Elmas’a İbrahim Halil Er tarafından derlenen ‘Hz. Muhammed’in Mektupları’ isimli kitabı hediye etti.

“KAN; ACİL DEĞİL, SÜREKLİ İHTİYAÇTIR”

Kampanyaya dair açıklamalarda bulunan ve kan bağışının önemine dikkat çeken Denizli PTT Başmüdürü Serdal Bursalı; “23 Ekim’de 178’inci kuruluş yıldönümümüzü kutladık. Klasik faaliyetlerimizin yanında sosyal sorumluluk projelerini de fazlasıyla önemsiyoruz. Bunlardan bir tanesi de; kan bağışı. Denizli Kızılay Şubesi ile birlikte kan bağışı kampanyasını düzenledik. Kan kaynağı insan olan ve başka bir yerden temin edilemeyen bir tedavi materyali. Kan; acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Denizli PTT Başmüdürlüğü olarak bir nebze de olsa katkı da bulunursak büyük mutluluk duyacağız. Hem personelimizde hem de halkımızda farkındalık oluşturmak istedik. Denizli’de çalışan 500 personelimiz var. Kan vermede sorun teşkil etmeyen bütün personelimiz kan bağışında bulunacak. Personelimizin yanı sıra vatandaşlarımızda bağışa destek olacaklardır” dedi. 

“GÖNÜL POSTACILARI, KANLARINI HASTALARA ULAŞTIRACAKLAR”

Başmüdür Bursalı’ya Kızılay’a verdikleri desteklerden ötürü teşekkür eden Denizli Kızılay Şube Başkanı Erdal Otçu ise şunları aktardı: “Yıllarca PTT insanlar arasında gönül postacılığı yaptı. Yapacakları kan bağışıyla da hastalarıma kanlarını, şifayı götürecekler. Her bir ünite kan 3 kişinin sağlığına kavuşmasına sebep olacak. Denizli PTT Başmüdürlüğümüze, personellerine ve vatandaşlarımıza bağışlarından ötürü teşekkür ediyorum.”

PINAR ÇANKAYA-SERDAR KİRİŞ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER