Denizli’de ilk! Online doktor hizmeti!

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) sebebiyle evden ve işyerinden hastaneye gelemeyen hastalar için online doktor hizmeti başladı. Hizmet kapsamında hastalar, hastane bünyesindeki doktorlar ile akıllı telefon ve tablet üzerinden canlı görüşme gerçekleştirebilecek.

Denizli’de ilk! Online doktor hizmeti!

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi, kentte bir ilke imza attı. Dünyayı saran korona virüs (Covid-19) nedeniyle hastaneye gelmekten çekinen ve evde kalması gereken hastalar için online doktor uygulamasını devreye aldı. Bu uygulama ile hastalar, akıllı telefon/tablet aracılığıyla doktorlarıyla online görüşebilecek. Bu hizmetten yararlanmak isteyen hastalara bir hasta danışmanı tanımlanacak. Tanımlanan Hasta Danışmanı, tüm online süreçlerde hastaya rehberlik ederek teknik altyapıdan ödemeye kadar online gerçekleşecek tüm sürece yardımcı olarak görüşmenin konforlu geçmesini sağlayacak.

“DOKTORLARIMIZ HASTALARIMIZA BİR TELEFON MESAFESİNDE”

Sundukları ‘Online Doktor Hizmetleri’ kapsamında açıklamalarda bulunan Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Murat Çelik, “2019 yılının sonunda yaptığım değerlendirmede 2020 yılında daha dijital bir hastane olacağımızdan, dijital yatırımlarımızın artacağından söz etmiştim. Denizli’de ilk kez hayata geçirdiğimiz ‘Online Doktor Hizmetleri’ uygulamamız da bu yatırımlarımızın somut bir çıktısı olacak. Dünyayı etkisi altına alan korona virüs sürecinden dolayı evden çıkamayan ve sağlık hizmetine ihtiyaç duyan hastalarımız için bu uygulamayı hayata geçirdik” dedi.

“BİR ÇOK BRANŞI ONLİNE GÖRÜŞMEYE DAHİL ETTİK”

Kardiyoloji’den İç Hastalıkları’na, Nöroloji’den Göğüs Hastalıkları ve Psikiyatri’ye kadar birçok branşı online doktor hizmetlerine dahil ettiklerini dile getiren Dr. Çelik, “İlerleyen haftalarda bu branşlar dışında hastalarımızın destek duyduğu sağlık problemlerinden muayene ve kontrollerine, kronik hastalıklarının takibinden danışmak istedikleri tüm sağlık sorunlarına kadar diğer branşlarımızda da görüntülü online görüşme hizmeti vereceğiz” diye konuştu.

“ONLİNE GÖRÜŞME İÇİN TEKNİK ALTYAPISI OLMAYANLARA BİZ GİDECEĞİZ”

Online görüşmeden yararlanmak isteyen fakat teknik altyapısı olmayan ya da yetersiz kalan hastalar için de hayata geçirdikleri çözüm önerilerine değinen Dr. Çelik, “Doktorlarımız ile online görüşmek isteyen fakat teknik altyapısı olmayan hastalara biz gideceğiz. Sağlık Bakanlığı’nın korona virüs ile mücadele rehberi doğrultusunda dezenfekte edilen Cerrahi Mobil aracımız ile Hasta Danışmanlarımız eşliğinde Denizli Merkez sınırları içerisinde bu hizmetimizden yararlanmak isteyenlerin bulunduğu noktaya gidecek. Teknik tüm altyapıyı hastanın bulunduğu noktada sağlayarak görüşmenin sorunsuz geçmesi için gerekli çalışmayı yapacağız. İlerleyen dönemlerde bu hizmetimizden ilçelerdeki hastalarımızı da yararlandıracağız, çalışmalarımız devam edecek” dedi. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221