Denizli’deki 3 hastaneye ‘Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım’ unvanı

‘Bebek Dostu Hastane’ unvanına sahip olan Denizli Devlet, Servergazi Devlet Hastanesi ve Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne Türkiye’de az sayıda hastanede bulunan ‘Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım’ unvanı verildi.

Denizli’deki 3 hastaneye ‘Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım’ unvanı

Sağlık Bakanlığı’nca yürütülen ‘Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’ kapsamında 2012 yılı Bebek Dostu Hastane Üst Komitesi’nde; yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde anne sütü ile ilgili başarılı uygulamaları olan bebek dostu hastanelerin, doğumdan hemen sonra annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı olan yoğun bakım ünitelerinin; ‘Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’ olarak ödüllendirilmelerine karar verildi. Bu kapsamda Denizli’de ilk defa Bakanlık yetkililerince yapılan değerlendirmeden geçen 3 hastane Denizli Devlet, Servergazi Devlet ve Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri çalışmaları, Sağlık Bakanlığı’nca başarılı olarak değerlendirilerek; ‘Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım’ unvanı ile ödüllendirildi. Böylece Denizli Devlet ve Servergazi Devlet Hastaneleri; Türkiye’de kamu hastaneleri arasında 16 İlde 54 Bebek Dostu Yeni Doğan Yoğun Bakım unvanına sahip hastanelerden ikisi oldular.

“HEDEFİMİZ; ‘ALTIN BEBEK DOSTU İL’ UNVANI”

3 hastaneyi Denizli’ye ‘Bebek Dostu Yeni Doğan Yoğun Bakım’ unvanı kazandırmalarından dolayı tebrik eden İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, kendilerine bir plaket ve unvanlarını devam ettirmelerinden dolayı teşekkür belgesi verdi. Öztürk: “Sağlık Bakanlığımızca yürütülen “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı “ kapsamında yapılan değerlendirmeler ile ilimizde mevcut üniversite, kamu, özel hastanelerimiz ve Aile Hekimlerimizin yüzde 98’i bebek dostu hastane unvanına sahiptir. Hedefimiz; ‘Altın Bebek Dostu İl’ unvanını almak ve çok yakında inşallah bu unvana da kavuşacağız. Vatandaşımıza kaliteli ve etkin sağlık hizmeti verebilmek için Dünya gelişmelerine paralel biz de sağlık alanında kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz, edeceğiz. Hizmet ve kalite anlamında hangi eğitimi, hangi kriterleri yerine getirmemiz ve unvanları kazanmamız gerekiyorsa bunları yapmalıyız ki; vatandaşlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunabilelim. Bebek dostu hastane ve bebek dostu yenidoğan yoğun bakım çalışmalarında emeği geçen tüm hekimlerimize, ebe ve hemşirelerimize özverili ve başarılı çalışmalarından ve bu unvanları İlimize kazandırmalarından dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER