Denizli’den Minik Öykü Arin’e Büyük Destek

Nadir görülen Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) tanısı koyulan ve ilik nakli olmayı bekleyen İzmirli 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi. Denizlililer, Çınar Kızılay Kan Bağış Noktası’nagiderek minik Öykü için kan verdi.İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAKNadir görülen JuvenilMiyelomonositik Lösemi (JMML) tanısı koyulan ve ilik nakli olmayı bekleyen İzmirli 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi.İlik nakli olmayı bekleyen Öykü Arin için başlatılan kök hücre kampanyasına; Denizlililer de büyük destek verdi. Denizli’deki kan ve kök hücre bağışı kampanyasında yüzlerce Denizlili, Öykü Arin ve tüm lösemi hastalarına umut olmak için sıraya girdi,  kan verdi.Öykü Arin için kan verenler arasında;Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Süzek Doğan, CHP Merkezefendi İlçe Eski Başkanı Sedat Demirci de vardı.

“UMARIM VERDİĞİMİZ KANLAR ÖYKÜ ARİN’İ KURTARIR”

Kan bağışının kök hücre naklinde çok önemli olduğunu söyleyen CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Süzek Doğan,“Yine aynı zamanda ara ara verilecek genel kan bağışlarının da çok önemli olduğunu buradan belirtmek istiyorum. Küçük bir işlemle canlar kurtarılıyor. Dünden bugüne bu kampanya Denizli’de çok güzel yayıldı. Vatandaşlarımız, Denizli halkı çok duyarlı. İlik tuttuğunda belden alınacak gibi şaibeler var. Biraz önce içeride sağlıkçı arkadaşlarımızla birlikte inşallah ilik tuttuğunda damar yoluyla daha çok kasıktan alındığını söylediler. O yüzden korkutacak, acıtacak, can yakacak hiçbir şey yok. Herkesi bir kez daha buradan davet ediyorum.  Umarım bugün verdiğimiz kanlar Öykü Arin’i kurtarır. Daha nice hastalara şifa buldururuz” dedi.

“DENİZLİ HALKI DUYARLILIĞINI GÖSTERDİ”

CHP Merkezefendi İlçe Eski Başkanı Sedat Demirci, “Allah Öykü’ye acil şifalar versin. Toplumumuz böyle durumlarda bir araya gelip kenetlenmesini biliyor. Denizli halkı da bu duyarlılığı gösterdi. Ben de bu duyarlılığa hem öncülük etmek, hem de faydam olursa diye geldim. Donör olarak kök hücremi verdim” diye konuştu.

“İNŞALLAH BİR AN ÖNCE DONÖR BULUNUR”

Öykü Arin için donör olanlar arasında yer alan Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, Öykü’nün bir an önce sağlığına kavuşmasını dilediklerini söyledi. “Bu farkındalığı yaratıp bugün burada donör olmak adına gelen herkese şükranlarımı sunuyorum” diyen İlhan, şunları söyledi: “Biz de Denizli Barosu olarak kurumsal kimliğimizle katkı koymak çabası içerisindeydik. Hem kendi sistemlerimiz aracılığıyla, hem teknik imkanlarımızla bunu duyurduk. Genç meslektaşlarımız başta olmak üzere yoğun ilgi gösteriyorlar. Kampanyayı başından beri adım adım takip ettiler. Bir sonraki aşamasında da Denizli Barosu’nun sosyal tesislerinde ya da Adliye’de Cumhuriyet Başsavcılığı’yla beraber yapmayı planlıyoruz. İnşallah bir an önce donör bulunur; kızımızın sağlığına kavuşmasına vesile olur. Bu arada da diğer birçok hastamıza da bundan sonraki kampanyalarda elde edilecek veriler hiç olmazsa umut olmaya devam eder.”
İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER