Denizli’nin en modern hastane çamaşırhanesi PAÜ’de

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’ne hizmet veren çamaşırhane son teknoloji cihazlarla yenilenerek hizmet kalitesini artırdı. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, doğalgazla çalışan sisteme ve bilgisayar otomasyonuna sahip çamaşırhaneyi inceledi.

Denizli’nin en modern hastane çamaşırhanesi PAÜ’de

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’nin çamaşırhanesi son teknoloji cihazlarla yenilenerek hizmet kalitesini bir üst noktaya çıkardı.

Çamaşırhane; çevre dostu, son teknoloji ve işletim maliyetleri düşük yeni makineler ile değiştirilerek PAÜ’ye yakışır daha modern bir görünüme kavuştu.

Doğalgazla çalışan sisteme ve bilgisayar otomasyonuna sahip yeni çamaşırhanede hijyenik bariyer sayesinde kirli ve temiz çamaşırlar birbirine karışmadan Sağlıkta Kalite Standartları’na uygun hizmet verecek.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ; beraberindeki Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı ve PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer ile birlikte çamaşırhanede incelemelerde bulundu.

Çamaşırhane ve sistem hakkında Rektör Prof. Dr. Bağ ve beraberindeki heyete bilgi veren Başhekim Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, “Denizli'de ilk ve tek olarak hizmete giren PAÜ Hastanesi çamaşırhanesinde hijyenik bariyer bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde hem enerji hem de deterjan tasarrufu sağlanmaktadır. Günlük 2 ila 3 ton arası çamaşırın yıkanmasını sağlamaktadır. Yeni sistem sadece çamaşır yıkamamakta kurutma, ütüleme ve katlama olanağını da sunmaktadır. Kirli olarak giren çamaşırlar temiz bir şekilde çıkmakta ve hijyenik bariyer sayesinde kirli ve temiz çamaşırlar birbirine karışmamaktadır” diye konuştu.

“SAĞLIKTA KALİTE VE HİZMET STANDARTLARINI ARTIRIYORUZ”

PAÜ Hastanesi’ne yakışır bir çamaşırhanenin hizmet vereceğini ifade eden Prof. Dr. Bağ, “Yeni nesil son teknoloji sistemlerle donattığımız çamaşırhanemiz, sağlıkta kalite ve hizmet standartlarının artırılması adına önemli bir yenilik. Yenilenen çamaşırhanemiz temel sağlık hizmetlerinde önceliğimiz olan Sağlık Kalite Standartları’na daha uygun hizmet verecek” dedi. Yeni çamaşırhanede; toplamda 350 kilogram kapasiteli 4 adet çamaşır yıkama ve sıkma makinesi, 345 kilogram kapasiteli 3 adet çamaşır kurutma makinesi, dakikada 6 ila 18 metre ütüleme kapasitesine sahip silindirli ütü, otomatik katlama makinesi ve tam otomatik sıvı deterjan dozajlama sistemi bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211