Dokuzkavaklar’ın Çehresi, Semt Polikliniği İle Değişti

Pamukkale Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan projesi Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği, geçen yıl hizmete girdi. Günde 2 bin kişinin poliklinik hizmeti aldığı, MR’den fizik tedavi merkezine kadar birçok ünitede sağlık hizmeti sunan tesis ile mahallenin çehresi değişti.

Dokuzkavaklar’ın Çehresi, Semt Polikliniği İle Değişti

Pamukkale Belediyesi kurulduğu 2014 yılından bu yana ‘Pamukkale’de yaşamak ayrıcalık olacak’ sloganıyla hizmetler sundu. Kurucu Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in en büyük projelerinden biri olan Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği, mahallenin çehresini değiştirdi. Yapımı Türkiye’ye örnek olacak şekilde arsası büyükşehir tarafından karşılanan ve 21 milyon TL’lik yatırımla Pamukkale Belediyesi’nin yaptırdığı sağlık tesisi vatandaşlara hizmet veriyor.Denizli geneline hizmet veren komplekste;Dahiliye, Genel Cerrahi, Çocuk, Kadın Doğum, Kulak Burun Boğaz, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları, Nöroloji, Beyin Cerrahisi, Üroloji, Ortopedi, Enfeksiyon Hastalıkları, Kalp Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Psikiyatri, Cildiye, Fizik Tedavi, Nefroloji poliklinikleri yer alacak. Günde 2 bin poliklinik yapılan kompleks, bölgedeki 350 bin vatandaşa hizmet veriyor. 20 farklı poliklinik hizmetinin yanı sıra tam donanımlı Patoloji laboratuvarı, 400 metrekarelik Fizik Tedavi ünitesi ve fizik tedavi havuzu, 650 metrekarelik 30 cihaz kapasiteli diyaliz ünitesi, içinde kemik dansimetri, ultrason, röntgen, BT, MR bulunan kapsamlı görüntüleme hizmetleri, sterilizasyon ünitesi ve laboratuvarları bulunuyor.

“GELECEĞE ESERLER BIRAKTIK”

Başkan Gürlesin; “Büyük projeleri hayata geçirmek cesaret ister. İlk günden itibaren Pamukkale’yi daha iyi hale getirmek için çalışmalar yaptık. Gönül belediyeciliğini biz ilk göreve geldiğimiz andan itibaren yaparak halkımıza hizmet ettik. Bundan dolayı da huzurluyuz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER