Emniyet çalışanları ve sağlıkçılardan kök hücre bağışı

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan ‘Kan Ver, Umut Ol’ projesi kapsamında Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binasında etkinlik düzenlendi. İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve emniyet mensupları Kızılay bağış çadırlarında kök hücre ve kan bağışında bulundu.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri ile gönüllü kök hücre bağışçısı bulmak amacıyla ‘Kan Ver, Umut Ol’ projesini oluşturdu. Denizli Valiliği tarafından da desteklenen proje kapsamında Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binasında kök hücre ve kan bağışı etkinliği düzenlendi. Etkinliğe; Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Güney Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Zafer Aydın, Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz ve polisler katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Güney Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Zafer Aydın; “Türk Kök Hücre Projesi 2014 yılından beri Kızılay ile Sağlık Bakanlığı arasında yapılan anlaşma çerçevesinde bugüne kadar geldi. Geçen sene yaklaşık olarak 5 bin civarında kök hücre bağışı bölgemizde toplandı. Bu yılda 7 bin 500 civarında bir rakama ulaştık. Kök hücreye ihtiyacı olan hastalarımız için başlatılan kampanyada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“NE KADAR ÇOK BAĞIŞ, O KADAR ‘UMUT’ DEMEKTİR”

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk; “2015 yılından beri Sağlık Bakanlığı ve Kızılay ile birlikte Türk Kök Hücre projesini yürütüyorlar. Bu proje son derece önemli çünkü tedavi bekleyen çok hasta var. O yüzden ne kadar çok bağışçımız olursa o kadar çok umut oluruz” diye konuştu.

“DENİZLİ BU HİZMETİ HAK EDİYOR”

Projenin süreceğini belirten İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir; “Bir insanı yaşatmak; devleti yaşatmak demektir. Kan Ver, Umut Ol projesi uzun zamandır aklımızdaydı. Alanyalı Şebnem Köseoğlu kardeşimiz böyle bir hastalıkla karşılaşınca biz bu işi biraz daha hızlandırdık. Projeye destek olan, emek veren herkese teşekkür ederiz. Hizmet ekiple yapılır. Denizli bu hizmeti hak ediyor; bundan sonra da bu süreç devam edecek” ifadelerini kullandı.

KAN VERİP UMUT OLDULAR

Konuşmaların ardından Müdür Demir, Dr. Öztürk ve Dr. Aydın kök hücre bağışında bulunarak hastalara umut oldu. Kan bağışının öneminin vurgulandığı etkinlikte polisler de bağışta bulundu. Etkinliği görüntülemeye gelen basın mensupları da kök hücre ve kan bağışı yaparak projeye destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2019, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER