Gönüllü kan bağışçıları ödüllendirildi

Türk Kızılayı Denizli Şubesi tarafından 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü kapsamında madalya takdim töreni düzenlendi. Bereketler Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törende, Denizli’deki gönüllü kahramanlar; altın, gümüş, bronz madalya ve plaket ile ödüllendirildi.

Gönüllü kan bağışçıları ödüllendirildi

Türk Kızılayı Denizli Şubesi, 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü kapsamında Denizli’deki gönüllü kan bağışçılarına yönelik madalya takdim töreni düzenledi. Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Güney Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Zafer Aydın, Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, Türk Kızılayı Denizli Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Cengiz Dönmez ve gönüllü bağışçılar katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Güney Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Zafer Aydın; “Ülkemizin kan ihtiyacının yüzde 90’ını Kızılay aracılığıyla karşılıyoruz. 2018 yılında toplamda 2 milyon 750 bin civarında kan hedefine ulaştık. 2018 yılında bölge olarak Sağlık Bakanlığımızın, Kızılay Genel Merkezimizin bize vermiş olduğu hedefi yüzde 10 oranında aşarak tamamladık. Bu sene de sizlerin destekleriyle bu oranı yakalayacağımızı düşünüyoruz. Düzenli bağışçılar anlamında bizim ortalamamız yüzde 6,5 civarında. Ülke ortalaması ise yüzde 4,5 civarında. Gelişmiş ülkelerde ise bu oran yüzde 5’lerde. Tüm içtenliğimle bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. İyi ki iyilik hareketinin içerisindesiniz” dedi.

“KIZILAY AİLESİ OLMAK EN GÜZEL ŞEREFLERDEN BİR TANESİ”

Törende konuşan Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz ise; “Kızılay ailesi olmak en güzel şereflerden bir tanesi. Bu şerefi hep birlikte yaşıyoruz. Bağışlarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birliğimiz ve beraberliğimiz hiçbir zaman bozulmasın” diye konuştu.

“DENİZLİMİZ KIZILAY İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE ÖZELDİR”

Kızılay’ın Türkiye’nin gözbebeği olduğuna vurgu yapan Denizli Valisi Hasan Karahan; “Kızılay zorda kalanlara el uzatan bir kuruluşumuzdur. Bu şekilde hizmetlerine devam ediyor. Denizli’de de güçlüyüz. Denizlimiz Kızılay için çok önemli ve özeldir. Bunda kan bağışı yapan vatandaşlarımızın büyük katkısı var” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Denizli’nin gönüllü kahramanları plaket, altın, gümüş ve bronz madalya ile ödüllendirildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER