Gurbetçi çift PAÜ Hastanesi’nde zayıfladı

Almanya’da yaşayan gurbetçi Arman çifti, zayıflamak için Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’ni tercih etti. Geçtiğimiz Ocak ayında obezite ameliyatı olarak 6 ayda 40 kilo veren Pınar Arman’ın 41 yaşındaki eşi Cem Arman da PAÜ Hastanesi’nde ameliyat olma kararı aldı.

Gurbetçi çift PAÜ Hastanesi’nde zayıfladı

Almanya’da yaşayan gurbetçi Arman çifti, obezite ameliyatı için Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’ni tercih etti. Geçtiğimiz Ocak ayında 147 kilo iken obezite ameliyatı olan 30 yaşındaki Pınar Arman, 6 ayda 40 kilo verdi. Eşinin kısa sürede 40 kilo verdiğini gören Pınar Arman’ın 41 yaşında ve 135 kilo olan eşi Cem Arman da PAÜ Hastanesi’nde ameliyat olma kararı aldı. Ameliyatları, PAÜ Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’ndan Öğretim Üyesi Dr. Muhammed Raşid Aykota gerçekleştirdi. Ameliyat hakkında konuşan ve obezitenin kalıcı tedavisinin cerrahi yöntemler ile sağlandığını belirten Dr. Aykota; “Diyet ve egzersizle daha düşük oranda başarı sağlanırken, cerrahide bu oran oldukça yüksektir. Obezite cerrahisi kişinin sadece estetik görünümünü iyileştirmekle kalmaz yaşam kalitesine de olumlu katkı sağlar. Bu nedenle; kalp ve damar hastalıkları, psikolojik bozukluklar ve uyku apnesi gibi hastalıklara karşı cerrahi ile kalıcı kilo verilerek çözüm sağlanmaktadır” dedi.

“OBEZİTE MERKEZİ, GÜVENLİ MERKEZ HALİNE GELDİ”

Obezite Ameliyatlarının yaklaşık 10 yıldır Pamukkale Üniversitesi’nde başarı ile uyguladıklarını belirten Dr. Aykota, Ege Bölgesi’ndeki en önemli merkezlerden biri olduklarını belirtti. Sadece Almanya değil birçok dış ülkeden de hastaları olduğunu söyleyen Dr. Aykota, sağlık turizmi için de hastaların PAÜ Hastanesi’ni tercih ettiklerini bildirdi. Son yıllarda obezite ameliyatlarına olan yoğun ilgiden bahseden Dr. Aykota; “Çağın en korkulan hastalığı morbid obezitenin cerrahi tedavisinden elde edilen sonuçların yüz güldürücü olması nedeniyle operasyonlar, son yıllarda artan sıklıkla yapılmaktadır. PAÜ Hastanesi Obezite Merkezi, gerek yurt içi gerekse yurt dışı Avrupa ülkelerinden özellikle; Almanya, Fransa, İngiltere, Danimarka, İsviçre, Hollanda, Avusturya, Bosna Hersek ve İran gibi ülkelerde yaşayan hastaların ameliyat olmak için tercih ettiği güvenli bir merkez haline gelmiştir” diye konuştu.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

Eşinin 6 ay gibi kısa bir sürede 40 kg verdiğini gözlemledikten sonra kendisinin de ameliyat olmaya karar verdiğini söyleyen Cem Arman, emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER