Gurbetçi kalender kardeşler, ameliyat için PAÜ’yü tercih ettiler

Almanya’da yaşayan ve morbid obez şikayetiyle Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’ne başvuran; Pınar Arman (30), Burcu Kalender (27) ve Eda Kalender (22), Genel Cerrahi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Muhammed Raşid Aykota ve ekibi tarafından yapılan mide küçültme ameliyatı ile sağlıklarına kavuştular.

Gurbetçi kalender kardeşler, ameliyat için PAÜ’yü tercih ettiler

Almanya’da yaşayan Pınar Arman (30), Burcu Kalender (27) ve Eda Kalender (22), morbid obez şikayetiyle Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’ne başvurdu.

Gurbetçi Kalender kardeşler; Genel Cerrahi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Muhammed Raşid Aykota ve ekibi tarafından yapılan mide küçültme ameliyatı ile sağlıklarına kavuştular.

Operasyonları gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Aykota, “Üç kız kardeş morbid obezite ve tıpta; ‘Faktör V Leiden mutasyonu’ olarak adlandırılan genetik pıhtılaşma problemi nedeniyle yurtdışında ameliyatlarının riskli olması sebebiyle yapılamayacağını, bu sebepten dolayı hastaların daha önce birçok merkezle görüştükten sonra tarafımıza başvurmaları üzerine gerekli ön hazırlıkları yaparak 3 kız kardeşin mide küçültme ameliyatını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdik. Hastanemizde obezite ameliyatları yaklaşık 10 yıldır güvenle yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığı’nca Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alan Ege ve Akdeniz Bölgeleri’nde tek ‘Üniversite Hastanesi’ olmayı başardık. Son yıllarda yurt dışından ülkemize ameliyat olmak için gelen hastaların tercih merkezi olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Hastanenin açıldığı günden itibaren turistlerin sağlığını önemseyen bir kurum olduklarını belirten Hastane Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer; “Şimdi yetki belgesi ile tescillenerek sağlık turizmi kapsamında yurt dışından gelen hastalarımıza da daha iyi hizmet vereceğimiz için mutluyuz” diye konuştu.

HATİCE DEMİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211