“Güvenli iş yerleri istiyoruz”

Samsun’da görevi başında bıçaklanarak öldürülen Dr. Aynur Dağdemir’in ölüm yıl dönümünde açıklamada bulunan Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay, “Dr. Aynur Dağdemir’i anıyoruz. Sağlıkta şiddete karşı etkin yasa ve güvenli iş yerleri istiyoruz” dedi.

“Güvenli iş yerleri istiyoruz”

Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay, Samsun’da görev yaptığı sırada birlikte çalıştığı sağlık çalışanının eski eşi tarafından bıçaklanan Dr. Aynur Dağdemir’in ölüm yıl dönümünde açıklamada bulundu.

Başkan Erbay, “Dr. Aynur Dağdemir, çalışma arkadaşını şiddetten korumak isterken öldürüldü. Doktor Aynur Dağdemir, çalıştığı özel hastaneye elinde ekmek bıçağı ile giren erkek tarafından 6 yıl önce bugün öldürüldü. Dr. Edip Kürklü’yü, Dr. Göksel Kalaycıoğlu’nu, Dr. Ersin Arslan’ı, Dr. Kamil Furtun’u, Dr. Hüseyin Ağır’ı, Dr. Fikret Hacıosman’ı da iş yerlerinde uğradıkları şiddet sonrası kaybettik. Birlikte çalıştığı sağlık personelinin eski eşi tarafından öldürülmesine engel olan, sevgili Aynur Dağdemir’in cesaretli dayanışmasını büyütmek ve şiddeti bitirmek için birlikte mücadele ediyoruz. Hekimlerin gördüğü her şiddette, yaşamdan hoyratça koparılan her kadında yüreğimiz ve aklımızla söz veriyoruz sana Aynur! Artık şiddet doğuran sağlık sisteminde, güvensiz iş yerlerinde çalışmak istemiyoruz. Birimizin daha aramızdan alınmasına tahammülümüz yok. Dr. Aynur Dağdemir’i anıyoruz. Sağlıkta şiddete karşı etkin yasa ve güvenli iş yerleri istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER