'HEM DENİZLİ HEM DE EGE BÖLGESİ İÇİN BÜYÜK FIRSAT'

'HEM DENİZLİ HEM DE EGE BÖLGESİ İÇİN BÜYÜK FIRSAT'

Denizli, 52 ülkeden yerli ve yabancı temsilcilerin katıldığı ‘2.Uluslararası Termal Sağlık Turizmi Zirvesi’ hakkında konuşan Özel Sağlık Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Yunus Aydın, zirvenin hem Denizli hem de Ege Bölgesi için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.

Denizli’nin ev sahipliğinde ‘2.Uluslararası Termal Sağlık Turizmi Zirvesi’ yapıldı. 52 ülkeden yerli ve yabancı 350’den fazla sağlık ve turizm alanında faaliyet gösteren temsilcilerin katıldığı zirve hakkında konuşan Özel Sağlık Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Yunus Aydın, “Bu zirve hem Denizli hem de Ege Bölgesi için çok büyük bir fırsat. Hem oteller hem de hastaneler, hem sağlık turizmi hem de termal turizm açısından çok büyük bir gelişme sağlayacaktır. Yerli turistlerin yanında yabancı turistler açısından burada onlarca ülkeden gözlemci, katılımcı ve acente katılımcısı var. İlimiz ve bölge açısından çok büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum. Zirve Denizli için çok iyi bir fırsat” dedi.

“KATILIMCI ÜLKELERDEN ÇOK İYİ GERİ BİLDİRİMLER ALDIK”

Tüp bebek konusunun ayrı bir konu olduğunu dile getiren Doç. Dr. Aydın; “Yurt dışından sağlık turizmi için gelen hastalarda en başta gelen konulardan birisi. En büyük şansımız şehrimizde böyle bir merkezin kurulmuş olması. Hastanemizde tüp bebek tedavisiyle ilgili son teknoloji yeniliklerle hizmet sağlıyoruz. Başarı oranlarımızı, yapabildiklerimizi, nereye kadar gidebileceğimizi ve ne kadar istekli olduğumuzu tüm ülkelere sunduk. Tüm katılımcı ülkelerden de çok iyi geri bildirimler aldık. Hastanelerimizle ilgili ziyaretler yapılıyor. Bir takım anlaşmalar ve acentelerle görüşmeler yapılıyor. Onlar da laboratuarımızı ve merkezimizi gördüler. Merkezimizin şuan Türkiye standartlarının üzerinde olduğunu düşünüyoruz. Diğer ülkelerden gelen ziyaretçilerden aldığımız tepkiler de dünya standartlarında bir merkez olduğumuzu gösteriyor” diye konuştu.

“DENİZLİ’YE GELECEK BİR HASTA DAHA MEMNUN AYRILACAKTIR”

Özellikle yaz sezonunda Almanya, Hollanda, İngiltere’den gelen hastalarının olduğunun altını çizen Doç. Dr. Aydın; “Biz bunu arttırabilmek ve sürekliliğini sağlayabilmek için bu kongreyi düzenledik. Kendimizi ne kadar iyi tanıtırsak, yaptığımız hastaneleri ne kadar iyi gösterirsek o kadar iyi olacak. Bizim hedefimiz; İstanbul, Ankara kadar iyi hizmet verebiliriz ve Avrupa’daki herhangi en iyi bir ülke kadar başarı sağlayabiliriz. Denizli’nin sağlık turizminin dışında kültür turizmi de çok yoğun. Etrafımızda görülmesi gereken yerler bizim için büyük avantaj sağlıyor. Her ikisini birlikte çok iyi kombine edebiliriz. İstanbul’a gidecek bir hastadan Denizli’ye gelecek bir hasta daha memnun ayrılacaktır. Hem tedavi açısından hem daha az yorulma açısından hem de daha fazla turizmi yaşayabilmesi açısından Denizli önemli bir merkezdir.

“YURT DIŞINDAN TEMSİLCİLER GELİP MERKEZLERİMİZİ GÖRMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Son olarak Denizlililere seslenen Doç. Dr. Aydın; “Yurt dışından bu kadar temsilciler gelip merkezlerimizi görmeye çalışıyorlar. Hiçbir hasta kesinlikle bizleri görmeden, buradaki merkezleri değerlendirmeden İzmir, İstanbul ya da Ankara’ya gidip buradakinden daha fazla maliyet ödemesinler. En azından ayaklarında böyle bir hizmet varken bir görüşelim” şeklinde ifade etti.

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER