Hindistan’dan geldi, sağlığına Denizli’de kavuştu

Hindistan’dan 7 bin 265 kilometre yol gelen ve belden aşağısı kısmi felç olan 59 yaşındaki Fatemeh Tabası, Denizli Özel Cerrahi Hastanesi’nde omuriliğinde yapılan ameliyat ile sağlığına kavuştu.

Hindistan’dan geldi, sağlığına Denizli’de kavuştu

Hindistan’da yaşayan 59 yaşındaki Fatemeh Tabası, karayolu ile 3 gün 18 saatte, 7 bin 265 kilometrelik yol kat ederek, Denizli’ye geldi. Belden aşağısı kısmi felç olan Tabası, Denizli Özel Cerrahi Hastanesi’nde omuriliğinde yapılan ameliyat ile sağlığına kavuştu. Hastanın sağlık durumu ile ilgili muhabirine açıklamalarda bulunan hastanenin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Polikliniği’nde görevli Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bilir, “Hindistan’dan gelen bir hastamız, belden aşağısında kısmi bir felç olduğundan dolayı beyin cerrahisi tarafından ameliyat edilmiş. Tümör ameliyatı yapıldı. Hem servikal bölgeden hem de lomber bölgeden tümör hücreleri temizlendi. Daha sonraki dönemde, hasta kemoterapi ve radyoterapi programları almaya başladı. Ağır bir süreçten geçiyor. Biz hastanın rehabilitasyonu konusunda hastaya yardımcı oluyoruz. Hastanın yürüme problemleri ve kolunu kullanma, ellerini kullanma problemleri açısından kendisine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Rehabilitasyon iyi bir şekilde işliyor ama tümör eğer her an gibi bir şekilde nüksetmezse bir sıkıntı olmazsa, hastamızı inşallah ülkesine yürür bir şekilde göndereceğiz” dedi.

“KISMİ FELÇLİĞİM FİZİK TEDAVİ SEANSLARI İLE DÜZELDİ”

Tercüman aracılığı ile ameliyatını ve sağlığına kavuşma sürecini anlatan Tabası, hastaneye ilk geldiğinde felçli olduğunu, ancak sonrasında yaşanan ameliyat ve fizik tedavi ile sağlığına kavuştuğunu vurguladı. Tabası şunları söyledi: “Hindistanlıyım, buraya geldiğimde felçtim, ameliyattan sonra gelişen kısmi felçliğim fizik tedavi seansları ile düzeldi. Ameliyat sonrası, başarılı bir ameliyat ardından çok iyiyim. Kollarıma ve bacaklarıma uygulanan fizik tedavi seansları her gün yapılıyor, fizik tedavisi çok güzel.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER