Mobil Kanser Tarama TIR’ı göreve hazır

Tülin ve Abdurrahman Mutlubaş tarafından alınan ve gerekli tıbbi donanımı Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanan Mobil Kanser Tarama TIR’ının açılışı; Vali Ali Fuat Atik, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Mutlubaş ailesi ve sağlık çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Mobil Kanser Tarama TIR’ı göreve hazır

Denizli, kanserle mücadele önemli bir yer tutan ve kentin en ücra noktalara kadar giderek vatandaşlara ücretsiz kanser taraması yapacak olan Mobil Kanser Tarama TIR’ına kavuştu. Hayırsever Tülin ve Abdurrahman Mutlubaş tarafından alınan ve gerekli tıbbi donanımı Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanan Mobil Kanser Tarama TIR’ı için Denizli Valiliği’nde tören düzenlendi. Törene; Vali Ali Fuat Atik, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, hayırsever Tülin ve Abdurrahman Mutlubaş,  Mutlubaş ailesinin yakınları ve sağlık çalışanları katıldı. Hayırsever Abdurrahman Mutlubaş, bir işte başarılı olurken devletin ve toplumun katkısının büyük olduğunu söyleyerek; “İnsanlar tesadüfen dünyaya geliyor ve kendilerine uygun görülen süreyi yaşadıktan sonra kalkıp gidiyor. Belli bir başarı elde etmek için herkes gayret içerisinde oluyor. Ancak bu başarı kişinin sadece kendisine ait değildir. Öncelikle devletimizin sonra toplumun katkısı vardır. Kişi bu katkılardan ötürü hem devletimize hem topluma borçludur diye düşünüyorum. Devletlere olan borçlar vergiler ile ödeniyor ama topluma olan borçların ödenebilmesi için sosyal projelerin olması lazım. Bu düşünceden hareketle mobil kanser tarama TIR’ı almaya karar verdik. Bu TIR’ın devreye girmesinde Sağlık Müdürümüz bizi teşvik etti. Milletvekilimiz Sayın Nilgün Ök de TIR’ın iç donanımında çok katkısı oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“MOBİL KANSER TARAMA TIR’INI DENİZLİ’YE KAZANDIRMA HAYALİMİZ VARDI”

Törende konuşan AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök de 2018 yılında İl Sağlık Müdürlüğü Denizli İş Kadınları Birliği (DİKAB) işbirliğiyle taranmadık kadın bırakmamak için başlatılan Pembe Şehir projesine bugün mobil kanser tarama TIR’ının da eklendiğini belirtti. Milletvekili Ök; “2018 yılının Ekim ayında Denizli’de kanser tarama sayılarının arttırılması, erken tanı ve kanserle etkin bir mücadele için ‘Pembe Şehir’ projesi başlattık. Proje kapsamında özellikle bayanların çoğunlukta çalıştığı birçok tekstil firmasına gidilerek kanser eğitimleri verildi ve KETEM’lerde kanser taramaları gerçekleştirildi. Yapılan taramalarla Denizli hedef nüfusu 70 bin ve üstü olan iller arasında hem meme kanseri hem de kolorektal kanser tarama sayılarında 2018 yılı içinde kendi grubunda Türkiye birincisi oldu. Pembe Şehir projesini yürütürken Mobil Kanser Tarama TIR’ını Denizli’ye kazandırma hayalimiz vardı. Sağ olsun hayırseverimiz Abdurrahman Mutlubaş bu noktada Mobil Kanser Tarama TIR’ını alarak ilimize kazandırdı. Ben buradan hayırseverimize, İl Sağlık Müdürümüze, DİKAB’a ve desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BU İYİLİK DİĞER İŞ İNSANLARIMIZA DA ÖRNEK TEŞKİL EDER”

Vali Ali Fuat Atik de yaptığı konuşmada Denizlili hayırseverlerin ahde vefa örneğini bugün bir kez daha gösterdiğini belirterek; “İnsan hayatına dokunmak, insanın sağlığı ile ilgili katkıda bulunmak, bana göre hayırların en büyüğü. Dokunamadığımız, ulaşamadığımız KETEM’lere getiremediğimiz kadınlarımız var. Bunlara bir şekilde ulaşmak zorundayız. Çünkü biz ‘Sağlıklı bir Türkiye’ diyoruz. Bu sağlıklı Türkiye’ye de mobil kanser TIR’ı alarak yaptığınız katkınız için size çok teşekkür ediyorum. Allah hayrınızı kabul etsin. Yapmış olduğunuz bu iyilik diğer iş insanlarımıza da örnek teşkil eder. Bu TIR’larımızın sayısını arttırırız. Ben bu güzelliklerin ortaya çıkmasında çok yoğun mesai harcadığını bildiğim İl Sağlık Müdürüm Berna Öztürk’e ve Değerli Milletvekilimiz Nilgün Ök’e çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

VALİ ATİK’TEN TÜLİN VE ABDURRAHMAN MUTLUBAŞ’A PLAKET

Konuşmaların ardından Mobil Kanser Tarama TIR’ını Denizli’ye kazandıran hayırsever Tülin ve Abdurrahman Mutlubaş’a Vali Atik tarafından plaket verildi. Daha sonra protokol üyeleri tarafından mobil kanser tarama TIR’ı kesilen kurdele ile hizmete açıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER