NOBEL TIP, 'YILIN SAĞLIK KURULUŞU' YARIŞMASINDA İKİNCİ OLDU

NOBEL TIP, 'YILIN SAĞLIK KURULUŞU' YARIŞMASINDA İKİNCİ OLDU

Toplamda otuzun üzerinde, Denizli'den de iki sağlık kuruluşunun katıldığı şehir dostu marka kategorisinde yılın 'Yılın Sağlık Kuruluşu' yarışmasında Nobel Tıp Merkezi bir puanla Medipol Üniversite Hastanesinin ardından ikinci oldu. 
Ticari kaygı ve kar amacı güdülmeden, şehirlerimizin geleceğine ışık tutmak, ülkemizdeki başarılı, toplumsal fayda odaklı, projeler, uygulamalar ile uygulayıcıları desteklemek ve örnek göstermek amacıyla, tarafsızlık, adalet ve hakkaniyet ölçüleri temel alınarak düzenlenen bir organizasyon olan Şehir Ödülleri organizasyonu 29 Eylül'de sonuçlandı.  Organizasyonla kentsel kalkınma hedefli, şehirlerimizin ve değerlerinin etkili pazarlanması ve markalanması, yöre kaynaklarının korunup, doğru değerlendirilmesi, sürecin hedef odaklı, kesintisiz yönetilmesi ve kentler için katma değerler yaratılması amacıyla sosyal bir işlev yerine getirildi.  20 ayrı katagoride ve bütün illerden adaylar arasında "Şehir Dostu Marka" kategorisinde yılın sağlık kuruluşu ödülünü almak için başvuran Nobel Tıp Merkezi finale kalarak bir puan farkla Medipol Üniversite Hastanesi’nin ardından ikinci oldu. 
“2018'DE YILIN SAĞLIK KURUŞU OLACAĞIMIZDAN EMİNİM"
Ödül törenine katılan Nobel Tıp Merkezi Mesul Müdürü Dr. Turgay Sehil, "Bu yıl 2. Uluslararası Termal Sağlık Turizm Zirvesi’ne hazırlık ve aynı zamanda ev sahipliği yaptığımız için zaman kısıtlılığı nedeniyle başvuru tarihi sırasında kendimizi yeterince ifade edemediğimizi düşünüyorum. Buna rağmen Proje Koordinatörleri’nin ve Sayın Jüri Üyeleri’nin bizi ikinciliğe layık görmelerini büyük memnuniyetle karşıladık. Birlikte finale kaldığımız Medipol Üniversitesi Hastanesi’nin çetin bir rakip olduğunun bilincindeydik. Yılda 25 bin yabancı hasta ağırlayan bir sağlık kuruluşu. Yine yaşadığı kente büyük katkılar sağlamış Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in de ödül aldığı bir organizasyonda yarıştık. Bu nedenle yılın sağlık kuruşu ödülünü bir puanla kaçırmak da bizim için büyük bir gurur oldu. Denizli'nin bir sağlık turizmi destinasyon şehrine dönüşmesindeki katkımız gelecek yıllarda da devam edeceğinden 2018'de bütün rakiplerimizi geride bırakarak yılın sağlık kuruşu olacağımızdan eminim." İfadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER