Nöroloji Uzmanı Güneş, kendi kliniğini açtı

Türkiye’nin değişik illerinde ve Denizli Devlet Hastanesi’nde uzun yıllar görev yapan Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Özcan Güneş, 23 yıllık kamu görevinin ardından kendi kliniğinde hizmet vermeye başladı.

Nöroloji Uzmanı Güneş, kendi kliniğini açtı

1975 yılında Denizli'de doğan Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Özcan Güneş, ilk, orta, lise eğitimini Denizli’de tamamlamasının adından lisans eğitimini Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi’nde aldı. İlk görev yeri olan Tokat Erbaa'da 13 yıl acil servis hekimi olarak görev yapan Uzm. Dr. Özcan Güneş, 2012 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavı’nı kazanarak, PAÜ Tıp Fakültesi’nde Nöroloji İhtisasını yaptı. 2017-2018 yılları arasında Ardahan Devlet Hastanesi'nde mecburi görevini yapan Uzm. Dr. Özcan Güneş, 2018-2020 yılları arasında Aydın Devlet Hastanesi'nde, ardından da 2020-2022 yılları arasında Denizli Devlet Hastanesi'nde görev yaptı. 1 Haziran’dan bu yana Merkezefendi İlçesi Sırakapılar Mahallesi’ndeki kendi kliniğinde hizmet vermeye başlayan Uzm. Dr. Özcan Güneş; kliniği, insanlara daha iyi hizmet edebilmek için açtığını ifade etti. Uzm. Dr. Özcan Güneş, şunları kaydetti: “Bu kliniği, yıllarca edindiğimiz bilgileri, hastalarımızın şifasında daha etkili kullanabilmek için açtık. Biz burada baş ağrısı, bel ağrısı, boyun ağrısı, bel fıtığı gibi ağrılı durumlarda ağrı tedavilerini yapmaktayız. Enjeksiyon temelli tedaviler kullanmaktayız, migren hastalarında sinir blokları yapmaktayız, gerilim tipi baş ağrılarında sinir blokları yapmaktayız. EMG, iğneli EMG tipi tetkiklerin tamamını yapabilmekteyiz. Onun haricinde yine nörolojik hastalıkların tanı, tedavi ve takibini de bu kliniğimizde yapabilmekteyiz.”

Uzm. Dr. Özcan Güneş, “Bizim alanımız çok geniş bir alan bilinç durumuyla ilgili her türlü bozulması, değişmesi olan hasta bize başvurabilir, yine demans hastalarının yakınları, bize bilgi almak, hastalarının tedavilerini düzenletmek için bize başvurabilir. Kas hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, sinir sıkışmaları, bel, boyun ağrıları, ağrılı durumlar bize başvurabilir. Hastaların, sürekli ilaç kullanmaları her zaman uygun olmuyor. Yani hasta kullanamıyor, uyumsuz oluyor ve bu hastalığın kökünde, yerinde çözmek gerekebiliyor. Mesela kronik migrende 15 günden fazla ağrılı gün oluyor. Bu hastalar bunları ilaçla tolere edemiyorlar veya ilaçların yan etkileri olabiliyor. Artık başım ağrıyor diye insanın kafasını duvara vurası geliyor. Biz bunlara ‘Sinir blokajı’ yapıyoruz ve bu hastanın ağrılı gün sayısını 10-15 ise ayda 1’e düşürebiliyoruz. Ağrısız dönemlerini uzatabiliyoruz. Yine bel ağrılarında, nöral terapi gibi çok etkili bir regülasyon tıbbının getirdiği bir tıbbi tedavi uygulanabiliyor. Bunları yaparken de lokal anestezik ilaçlar kullanılıyor. Bu bahsettiğim tedaviler enjeksiyon temelli olduğu için başka bir enjeksiyon yaptırdığımızda olan yan etkiler olabilir ama hiçbir sistemik yan etki yaşanmaz. Yani sistemik yan etkisi bulunmuyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2022, 13:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Doğan
Hasan Doğan - 1 ay Önce

Özcan bey Denizli için bir şanstır.

SIRADAKİ HABER