ORGANLARI DİĞER HASTALARA UMUT OLDU

Geçirdiği trafik kazası sonucu aort damarı yırtılan ve beyin kanaması geçiren 15 yaşındaki Mustafa Emre Taş 4 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Taş’ın organları ailesi tarafından bağışlanarak organ bekleyen hastalara umut oldu.

ORGANLARI DİĞER HASTALARA UMUT OLDU

16 Aralık’ta Manisa Sarıgöl’de trafik kazası geçiren ve Sarıgöl Devlet Hastanesi’nde ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Denizli Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Mustafa Emre Taş, aort damarı yırtılması sonucu Kalp Damar Cerrahi Kliniği’nde hemen ameliyata alındı. Ameliyat sonrası yoğun bakıma kaldırılan ve 4 gün yaşam mücadelesi veren Taş’ın beyin ölümü gerçekleşti. Ailesiyle yapılan görüşmeler sonunda 15 yaşında hayata gözlerini yuman Mustafa Emre Taş’ın organları bağışlandı.

ORGANLAR 3 HASTANEYE GİTTİ

Organ bağışı sonrasında Bursa’dan gelen ekipler karaciğeri ve böbrekleri alırken, Pamukkale Üniversitesi’nden gelen ekiplerde korneaları aldı. Alınan organlardan böbrekler İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, karaciğer Bursa Acıbadem Hastanesi’ne, kornealar da Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne gönderildi.

“MİNNETTARLIĞIMI SUNUYORUM”

Taş ailesine baş sağlığı dileyenDenizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk; “Taş ailesi 15 yaşındaki çocuklarını trafik kazası soncu kaybetti. Acılarını bağrına basarak beyin ölümü gerçekleşen çocuklarının organlarını bağışladılar. Organ bekleyen aileler adına kendilerine minnettarlığımı sunuyorum. Unutmayalım organ nakli ancak beyin ölümü gerçekleşen hastalardan yapılmaktadır. Bu yüzden bir kez daha herkesi organ bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.

DEVRİM ÇETİN

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2018, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205