OSB çalışanlarına antikor tarama testi

İl Sağlık Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi ile yapılan görüşmelerle Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü personeline ve bölgede bulunan çalışanlara yönelik Kovid-19 Antikor Tarama testi yapılmaya başlandı.

OSB çalışanlarına antikor tarama testi

Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü, dünyayı etkisi altına alan korona virüsün etkilerini en aza indirmek ve bölge sanayicilerinin tüm tedbirleri alarak üretime devam etmesi için gerekli önlemlerle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İl Sağlık Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi ile yapılan görüşmeler neticesinde bölge müdürlüğü personeline ve bölgede bulunan çalışanlara Kovid-19 Antikor Tarama testi yapılmaya başlandı. İl Sağlık Müdürlüğü, antikor testlerini T.C. Sağlık Bakanlığı'ndan temin ederek bölgede bulunan PAÜ Hastanesi OSB Semt Polikliniği'ne göndermiş, talepte bulunan üyelerin çalışanlarına günlük yaklaşık 300 test yapılarak toplamda 4 bin antikor tarama testine ulaşıldı. Antikor testi sonucunda kişinin korona virüs hastası veya hastalığı daha önce geçirip geçirmediği belirlenecek, tespit edilen vakalara daha sonra PCR testi uygulanacak. 

“Üretim performansı düşmeden süreci aşabileceğiz”

Konu ile ilgili açıklama yapan Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, Bölge Müdürlüğü olarak firmaların salgın sürecinden en az etkilenmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti. Salgının ortaya çıktığı ilk günden bu yana güvenli üretim noktasında birçok uygulamayı hayata geçirdiklerini ifade eden Müdür Taş, “Yönetim Kurulumuzun yapmış olduğu girişimleriyle üretimin aksamaması adına çalışanlarımıza yapılan bu antikor testleri Türkiye ekonomimizin yeni normale, yeni ekonomiye geçişine çok ciddi destek sağlayacak. Bölgemizde 25 bin çalışanımız var. Test sonuçları pozitif çıkan çalışanlarımızın tedavi süreçlerini süratle başlatırken, negatif çıkanların da üretime moralli bir şekilde devam etmelerini amaçlıyoruz. Bu şekilde iş yerlerinde üretim performansı düşmeden bu süreci aşabileceğiz. Antikor testlerinin en büyük özelliği hastalığa karşı bağışıklık kazanmış olanla hastalığı geçirmiş olanı ayırabilmek. Tüm dünyanın büyük bir sınav verdiği Kovid–19 salgını döneminde firmalarımızın üretim hızını düşürmemek için gayretlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211