Öztürk, e-Nabız kullanımına dikkat çekti

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Aile Hekimi’ne giderek muayene oldu ve tüm sağlık bilgilerinin yer aldığı E-Nabız kullanımına dikkat çekti.

Öztürk, e-Nabız kullanımına dikkat çekti

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Merkezefendi 13 Nolu Aile Hekimliği Birimi’nde görevli kendi Aile Hekimi Uz. Dr. Savaş Coşkun’un polikliniğine giderek, hem rutin muayenesini yaptırdı hem de ehliyet değişikliği için gerekli sağlık raporunu aldı. Muayene esnasında E-Nabız uygulaması üzerinden geçmiş sağlık tetkik, teşhis ve tedavilerini de Aile Hekimi ile birlikte değerlendiren Öztürk, vatandaşları da bu uygulamayı aktif kullanmaya davet etti. İster cep telefonlarına indirerek ister bilgisayar üzerinden T.C. numarası ve E-Devlet Şifresi ile giriş yaparak E-Nabız uygulamasının kullanılabileceğini belirten Dr. Öztürk, şöyle konuştu: “E-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi; vatandaşların tüm sağlık kayıtlarını tek bir platformda toplayan, zaman ve mekandan bağımsız olarak kolay, hızlı ve güvenilir şekilde erişimine ve kontrolüne sunan kişisel sağlık kaydı sistemidir. Vatandaşlarımız tüm sağlık bilgilerine buradan ulaşabildiği gibi herhangi bir hastanede istediği branşa muayene randevusunu da buradan alabilirler. Müdürlük olarak sağlık okuryazarlığında farkındalığın oluşturulması ve E-Nabız kullanıcı sayısının arttırılması amacıyla bu ay yeni bir proje başlattık. Başlattığımız ‘E-Nabız Sağlığınız İçin Varız’ projesi kapsamında ben de bugün E-Nabız kullanımına dikkat çekmek adına Aile Hekimime hem rutin hem de ehliyet değişikliği için muayenemi oldum, gerekli raporumu aldım. E-Nabız sisteminde kayıtlı sağlık bilgilerimi Aile Hekimim ile birlikte değerlendirdik. Vatandaşlarımızı da tüm sağlık bilgilerine tek bir platformda her zaman ulaşabildikleri ve hastane muayene randevusu almada da büyük kolaylık olan bu uygulamayı kullanmaya davet ediyorum” dedi.

E-Nabız üzerinden hastaların daha önce herhangi bir sağlık kuruluşunda yapılmış tüm muayene, tetkik, tahlil ve tedavilerini görebildiklerini belirten Aile Hekimi Uz. Dr. Savaş Coşkun, böylece daha etkin bir muayene gerçekleştirildiğini dile getirdi. Dr. Coşkun, yakın tarihte başka bir sağlık kurumunda istenmiş aynı tetkik ya da tahlil varsa bunu uygulama üzerinden görerek gereksiz tahlillerin de önüne geçilebildiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER