Pamukkale Üniversitesi’nden idrar kaçırma problemine ameliyatsız tedavi!

İdrar kaçırma şikayeti ile Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi Ürojinekolojik Rehabilitasyon Ünitesi’ne başvuran 37 yaşındaki Cennet Arslan, fizik tedaviye alındı ve ameliyat olmadan sağlığına kavuştu.

Pamukkale Üniversitesi’nden idrar kaçırma problemine ameliyatsız tedavi!

Denizli’de yaşayan 37 yaşındaki Cennet Arslan, idrar kaçırma şikayeti ile Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’ne başvurdu.

Ürojinekolojik Rehabilitasyon Ünitesi’ne sevk edilen Arslan, fizik tedaviye alındı.

Arslan, ameliyata alınmadan sağlığına kavuştu ve taburcu edildi.

Arslan; “uygulanan tedavi öncesinde rahatsızlığım nedeniyle sosyal yaşama katılımım fazla değildi. Şimdi ise ‘eve girmiyorum’ diyebiliriz. Spor yaparken zorlanıyordum. Artık rahat spor yapabiliyorum. Kendimi daha özgür hissediyorum. Hapşırmaktan gülmekten endişelenmiyorum. Uygulanan tedaviden çok memnunum” dedi.

Arslan’ın sağlık durumu ve tedavisi hakkında konuşan Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Ürojinekolojik Rehabilitasyon Ünitesi’nden Sorumlu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necmettin Yıldız; “Ürojinekolojik Rehabilitasyon Ünitesi, hastanemizde 2013 yılından beri hizmet vermektedir. Ünitemizde idrar kaçırma şikayeti olan hastalar ile prostat cerrahisi sonrası idrar kaçırma yakınması gözlenen erkek hastalar tedavi edilmektedir. İdrar kaçırma konusunda tüm konservatif tedavi seçenekler ünitemizde uygulanıyor. Ünitemiz, bölge hatta ülkemizdeki nadir ünitelerden biridir” dedi.

Hasta için en uygun tedavi seçeneği belirlendikten sonra planlanan tedavinin; haftada 1 ile 5 arasında değiştiğini söyleyen Prof. Dr. Yıldız; genel sağlığı iyi olan, hastaneye gelip gidebilecek, motivasyonu ve tedaviye uyumu iyi olan hastalarda tedavi başarısı oldukça yüksek olduğunu söyledi.

HATİCE DEMİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221