“PAÜ FTR Hastanesi, sağlık turizmine katkı sağlayacak”

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Hastanesi’ne ilişkin açıklama yapan Denizli Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, hastanenin Karahayıt Bölgesi’nin kentsel dönüşümünü ve sağlık turizm kenti olmasına katkı sağlayacağının altını çizdi.

“PAÜ FTR Hastanesi, sağlık turizmine katkı sağlayacak”

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Hastanesi’ne ilişkin yazılı basın açıklamasında bulundu.

DENTUROD Başkanı Şen, “Kentimizin asırlardır taşıdığı, sağlık kenti olma özelliğini günümüzde yeniden canlandıracağına inandığımız, Karahayıt Bölgesi’nin kentsel dönüşümünü ve sağlık turizm kenti olmasına katkı sağlayacak olan Pamukkale Üniversitesi Karahayıt Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin açılmasını merakla bekliyoruz. Pamukkale travertenleri, Hierapolis antik kenti, Antik Havuz’un günümüzdeki varlığını ne kadar çok önemsiyorsak, ne kadar çok yaşatmak istiyorsak, hastanenin varlığını ve kentimize katacaklarını da o kadar çok önemsiyoruz. Pandemi döneminde de gördük ki ülkemizin kaynakları 45 günde 1000 yataklı, tam teşekküllü bir salgın hastanesini faaliyete alabilecek kadar güçlüdür. Tarihi ve kültürümüzü koruma anlamında oluşan kamuyu ve örgütlenme bilincinin, hastane konusunda da gelişmesini, kent olarak daha gür bir ses çıkarılması gerekliliğine inanıyoruz. Denizli’nin ideallerini gerçekleştirmesi için gerekli olan mali yeteneği, teknik yeteneği, örgütlenme yeteneği ve kültürel birikimi vardır, tamdır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER