PAÜ Hastanesi kalite denetiminden başarıyla geçti

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastaneleri’nde Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından 2020 yılı Ocak ayında 2019 yılı yapılan değerlendirme tamamlandı ve PAÜ Hastaneleri, değerlendirmeyi başarıyla geçti.

PAÜ Hastanesi kalite denetiminden başarıyla geçti

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastaneleri’nin kalite yolculuğu Ekim 2008’den beri gelişerek devam ediyor. ‘Kalite geliştirme asla sona ermeyecek bir seyahattir’ sözünden yola çıkan PAÜ Hastaneleri, her zaman daha iyisini gerçekleştirme adına sürekli değişim ve yenilenme sürecinden geçiyor.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından PAÜ Hastaneleri’nde 2020 yılı Ocak ayında 2019 yılı değerlendirilmesi yapıldı.

PAÜ Hastaneleri, doküman ve uygulama bazlı olarak yapılan değerlendirmede yeni gelişmelerle sürecini tamamladı. Sağlık Bakanlığı tarafından, Acil Servis, Ameliyathane, Tüm Üniteler (Yoğun Bakım Üniteleri, Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesi, Diyaliz Ünitesi, Merkezi Sterilizasyon Ünitesi, Doğumhane vb.), Radyoloji ve Nükleer Tıp, Laboratuvarlar, Poliklinik ve Klinikler, Dış Kaynak Kullanımı, Çamaşırhane, Atık Depoları, ve idari birimler değerlendirildi ve PAÜ Hastaneleri değerlendirmeden başarıyla geçti.

Merkez Müdür Yardımcısı/Kalite Yönetim Direktörü Doç. Dr. Hakan Alkan, “Mükemmel sağlık hizmetini kaliteden ödün vermeden sürdürmeye devam ediyoruz. Tüm çalışanlarımıza kalite politikalarına verdikleri destekten dolayı Kalite Ekibi adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER