PAÜ Hastanesi’nde sağlık buldu! 3’üncü kalp ameliyatını oldu…

Nefes darlığı ve çarpıntı şikayeti ile Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’ne başvuran 46 yaşındaki Emine Altuntaş, üçüncü kalp ameliyatını oldu. Daha önce başka merkezde ameliyat olan ve 2 kez kalp kapakçığı değişen Altuntaş’a yapılan son operasyonda; üçüncü kalp kapağı tamir edildi, sağlığına kavuştu.

PAÜ Hastanesi’nde sağlık buldu! 3’üncü kalp ameliyatını oldu…

Nefes darlığı ve çarpıntı şikayeti ile Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’ne başvuran 46 yaşındaki Emine Altuntaş, PAÜ Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Vefa Özcan tarafından takibe alındı.

Yapılan kalp ultrasonunda; kalp kapakçığında pıhtı ve görülen diğer kalp kapakçıklarında da kaçak görülen Altuntaş, Prof. Dr. Ali Vefa Özcan ve ekibi tarafından ameliyata alındı.

Daha önce 2 kez dış merkezde kalp kapakçığı değiştirilmiş olan Altuntaş, üçüncü operasyonun ardından sağlığına kavuştu.

Ameliyat hakkında bilgi veren Prof. Dr. Özcan, “Hastamız tarafımıza nefes darlığı ve çarpıntı şikayeti ile başvurmuştur. Hastamız oldukça riskli bir ameliyat geçirdi, 2 kapağı değişen diğer 3. kapağı tamir edilen Emine Hanım ameliyat sonrası 10 gün hastanede takibi yapıldıktan sonra şifayla taburcu edilmiştir” dedi. Taburcu sonrası duygularını ifade eden Altuntaş, tüm ekibe teşekkür ederek sağlıkla taburcu olduğu için mutluluğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER