“ROMATİZMA”DA 3 KRİTİK ÖNLEM

Türkiye Romatoloji Derneği, 12 Ekim Dünya Artrit Günü vesilesiyle 15 Ekim Pazartesi Forum Çamlık’ın ev sahipliğinde romatizmal hastalıklarla ilgili tüm merak edilenlerin konuşulacağı önemli bir etkinlik düzenliyor.

“ROMATİZMA”DA 3 KRİTİK ÖNLEM

Türkiye Romatoloji Derneği, 12 Ekim Dünya Artrit Günü nedeniyle, Denizlililerin romatizmal hastalıklar hakkında tüm merak ettiklerini uzmanından öğrenmelerini sağlayacak bir etkinlik düzenliyor. Denizli’nin en çok ilgi gören alışveriş merkezi Forum Çamlık’ın ev sahipliğinde zemin katta gerçekleştirilecek etkinlikte, genellikle 20-50 yaşları arasında ortaya çıkan ve kadınlarda erkeklere göre üç kat daha fazla görülen romatizmal hastalıklar konusunda farkındalık yaratmanın yanı sıra erken teşhis ve doğru tedavi yöntemleri gibi noktalarda da objektif ve doğru bilginin aktarılması hedefleniyor.

Soru-yanıt konseptinde ilerleyecek etkinlikte, Pamukkale Üniversitesi Romatoloji Bilim Dalı Üyesi Prof. Dr. Veli Çobankara romatizmal hastalıklarla ilgili farkındalığı artıracak bilgiler verecek ve katılımcılardan gelen soruları cevaplandıracak.

Etkinlikte ayrıca katılımcıların, özel eldivenlerle bir su şişesinin kapağını açmak gibi en kolay hareketleri dahi yapmakta güçlük yaratan iltihaplı romatizmal bir hastalık olan romatoid artrit ile ankilozan spondilit hastalığının nasıl hissettirdiğini deneyimleyerek bu hastalıkları daha iyi anlayabilmesi hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER