Sağlığı için Norveç’ten Denizli’ye geldi

Böbreğinde 14 milimlik taş bulunan ve Norveç’te yaşayan 65 yaşındaki Kerziban Kanat, sancıların artması üzerinde Denizli’ye geldi. Denizli Özel Cerrahi Hastanesi’nde lazerle böbrek taşı kırma operasyonu yapılan Kanat, sağlığına kavuştu.

Denizli Özel Cerrahi Hastanesi’nde 11 Kasım 2019 günü böbrek taşı düşürülen 65 yaşındaki Kerziban Kanat, sağlıklı bir şekilde taburcu oldu. Yaklaşık 2 önce Norveç’te yaşayan Kanat Ailesi, Kerziban Kanat’ın sancıları ve şiddetli ağrıları sonucunda oradaki bir hastaneye gittiler. Fakat 4 hafta sonrasına ameliyat için gün verildi. Sancılarına daha fazla dayanamayan Kerziban Kanat’a Çivrilli bir akrabası Üroloji Doktoru Operatör Alper Başakcı’yı önerdi. Bunun üzerine soluğu hemen Denizli’de alan Kerziban Kanat, lazer yöntemi ile böbreğindeki 14 milimlik taş kırıldı ve sağlığına kavuştu. Dr. Alper Başakcı sayesinde sağlığıma kavuştuğunu söyleyen Kanat, “Çok şükür ağrılarımdan kurtuldum. 2 ay önce Norveç’te sancılarım başladı. Bir akrabamız sayesinde Alper Hoca’nın adını duydum. Hemen Denizli’ye geldik. Çok teşekkür ederim hastaneye. Sağlığımı kavuşmuş bir şekilde taburcu olacağım” diye konuştu.

“HASTAMIZ BİZLERİ TERCİH ETTİ”

Doktor Alper Başakcı; “Hastamızın kendisine böbrek taşı teşhisi konulmuş Norveç’te. Hastamız burayı ve bizleri tercih etti. Endoskopik lazer taş kırma yöntemi ile hastamızın böbrek taşını kırdık. Hastamızın şu an bir sıkıntısı kalmadı. Genelde 4 milime kadar olan taşlar düşüyor. Hastamızın yaklaşık 14 milimetrelik taşı vardı. Böbrekte bir genişleme yapmıştı. Yaptığımız tedavi yöntemi ile hastamızın hiçbir yeri kesilmeden sağlığına kavuşturduk. Bundan sonraki hayatında bol sıvı tüketmeli, çerez, protein, çay, kahveyi az miktarda tüketmesini tavsiye ettim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER