Sağlık tesisleri modern binalara kavuşacak

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Acıpayam ilçesinde sağlık tesislerine ziyaretler gerçekleştirerek değerlendirmelerde bulundu. İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Aile Sağlığı Merkezi ile Denizli’nin 3. Sağlıklı Hayat Merkezi’ni de içerisinde barındıran yeni binayı inceleyen Öztürk, Acıpayam’ın sağlık tesislerinin büyük çoğunluğunun modern ve yeni binalara kavuşacağını söyledi.

Sağlık tesisleri modern binalara kavuşacak

İlk olarak son düzenlemeleri yapılan ve yakın zamanda açılarak yeni İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sağlıklı Hayat Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezi olarak hizmet verecek binada incelemelerde bulunan Uz. Dr. Berna Öztürk, daha sonra Acıpayam Devlet Hastanesi’nde Hastane Yönetimi ile toplantı düzenledi, poliklinik ziyaretleri yaparak hekimler ile görüştü talep ve önerilerini dinledi. Acıpayam 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ve Acıpayam 1 Nolu 112 Acil Sağlık İstasyonu ziyaretleri de gerçekleştiren Öztürk, yerinde incelemelerde bulunarak hekim ve sağlık çalışanlarının görüşlerini aldı, muayeneye gelen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

İLÇELERDE İLK DENİZLİ’DE 3. SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ ACIPAYAM’DA AÇILIYOR

İlçeler de modern sağlık tesislerinin sayısının giderek arttığını belirten Öztürk, Acıpayam İlçesi’nde de yakın zamanda İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Aile Sağlığı Merkezinin de yeni bir binada hizmete devam edeceğini söyledi. Öztürk, Denizli’nin 3. Sağlıklı Hayat Merkezi’nin de Acıpayam Ilçesi’ne açılacağının müjdesini vererek İlçe ziyareti ile ilgili şöyle konuştu; “Devlet Hastanemizde hekimlerimizle ve hastalarımızla yaptığımız görüşmelerden aldığımız geri bildirimler bizi çok memnun etti, özellikle pandemi sonrası diş tedavilerinde yoğun talep oluştu, mevcut 7 diş hekimimiz ile hastanemizde dolgu, diş çekimi, protez vb. ağız ve diş sağlığı hizmetini aktif bir şekilde yürütüyoruz. Hastanemizde branş bazında birçok hekimimiz görev yapmakta, poliklinik ve yataklı servis hizmetlerinin yanında 1. basamak yoğun bakım ünitesi, palyatif bakım merkezi, diyaliz merkezi, ameliyathane, doğumhane ve fizik tedavi hizmetleriyle geniş bir yelpazede hizmet vermekteyiz. Yine birinci basamak sağlık hizmetlerinde son dönemde önemli yer tutan Sağlıklı Hayat Merkezi’nin 3.sünü Acıpayam İlçemize açacağız ve Merkezden sonra İlçe’de ilk SHM olarak hizmette olacak. Bu Merkezimizde vatandaşlarımıza kronik hastalıklar risk faktörlerinin önlenmesi ile kontrolü ve sağlıklı yaşlanmaya yönelik sigara bırakma polikliniği, sağlıklı beslenme, çocuk gelişim danışmanlığı, psikososyal danışmanlık, çocuk ve ergen sağlığı, gebe bilgilendirme sınıfı, koruyucu ağız ve diş sağlığı ünitesi, spor ve eğitim salonları gibi birimleri ile danışmanlık hizmetleri verilecek. Bu sunulacak sağlık hizmet çeşitliliği ile İlçe vatandaşlarımız koruyucu sağlık hizmetlerine çok daha kolay ulaşabilecekler. Aynı binada İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ve Aile Sağlığı Merkezimiz de hizmet verecekte olup bu birimlerimizde görev yapan sağlık çalışanlarımız ve hizmet alan vatandaşlarımız da yeni modern binaya kavuşacaklar. Böylece Acıpayam Devlet Hastanemizden sonra sağlık tesislerimizin büyük çoğunluğu yeni modern binada hizmet verir hale gelecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER