Sağlıkçılar greve gitti

Denizli'de görev yapan sağlıkçılar, özlük haklarına sahip çıkmak adına grev yaptı.

Sağlıkçılar greve gitti

Denizli Tabip Odası, Denizli Eczacı Odası, Denizli Diş Hekimleri Odası, Denizli Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Denizli Aile Hekimleri Derneği (DAHED) ve Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası’na (AHESEN) bağlı sağlık çalışanları, özlük haklarına sahip çıkmak adına grev yaptı.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi önünde yapılan grevde basın açıklamasını, Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay yaptı.

“Oyalama değil hakkımız olanı istiyoruz” diyen Başkan Erbay, “Sağlıkta özelleştirmeci, hastanelerimizi satan politikalara karşı bu uyarı Grevi; koruyucu sağlık hizmetlerini savunmak, emekliliğe de yansıyacak yaşanabilir temel ücret talebimiz içindir. Güvencesiz, gerçekdışı bahanelerle işimizden edildiğimiz ve köleliği dayatan çalışma koşullarına son verilmesi, güvenceli çalışabilme talebimiz içindir. Şiddete karşı etkili yasa, güvenli işyerleri, sağlıklı çalışma ortamları talebimiz içindir. Kovid-19 başta olmak üzere meslek kaynaklı hastalıklara karşı bütüncül bir meslek hastalıkları yasası çıkarılması, her yıla 120 gün yıpranma payı içindir. Ek göstergelerin 3600’den 7200’e kadar kademeli olarak yükseltilmesi içindir. Bu grev emeğimize, geleceğimize, halkın sağlık hakkına sahip çıktığımızı gösteren bir uyarıdır. Artık toplumun, sağlık çalışanların çığlığına kulak verilmelidir. Taleplerimiz kabul edilmediği, sağlık çalışanlarının çalışma ve yaşam koşullarını düzeltecek bir düzenleme hızla Meclis’e getirilmediği takdirde eylemlerimiz devam edecektir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER