“Sağlıklı bir hayat için günde 10 bin adım”

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası kapsamında yapılan ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’nde konuşan Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, “Sağlık Bakanlığımızın da her zaman vurguladığı gibi; sağlıklı bir hayat için, günde ortalama 10 bin adım atılması gerekmektedir” dedi.

“Sağlıklı bir hayat için günde 10 bin adım”

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası kapsamında Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Yenişehir Yürüyüş yolunda “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” gerçekleştirildi. Denizli Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Denizli Sosyal Sigortalar Kurumu İl Müdürü Mehmet Baltacı, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Ekici ve Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk’ün önderlik ettiği yürüyüş etkinliğine çok sayıda sağlık çalışanı, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile diğer kurum çalışanları katıldı. Yürüyüş bitiminde sigara ve madde bağımlılığı, sağlıklı beslenme, hareketli yaşam, bulaşıcı hastalıklar, obezite, kanser taramaları, sağlıklı su tüketimi, ağız ve diş sağlığı, sağlıklı yaşam için hijyen kuralları konularında bilgilendirmelerde bulunulan stantlar ziyaret edilerek; organ bağışında bulunmak isteyenlerden bağış alındı, katılımcılara ve vatandaşlara broşür, elma ve su dağıtımı yapıldı.

“SAĞLIKLI BİR HAYAT İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM”

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası kapsamında sağlıklı yaşama dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş etkinliği düzenlediklerini belirten Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, tüm vatandaşları sağlıklarını korumak adına hareketli yaşama davet etti. Öztürk: “Fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi, toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını arttıran önemli nedenlerden biridir. Bu nedenle bu hastalıklardan korunmak ve sağlıklı bir toplum oluşturabilmek için hareket etmek, düzenli yürüyüş gibi aktivitelerde bulunmak çok önemlidir. Biz de Sağlık Müdürlüğü olarak toplum sağlığının korunması, gelecekte sağlık sistemimiz üzerinde oluşabilecek potansiyel ekonomik yükün azaltılması için fiziksel aktivite alışkanlığının ve farkındalığının oluşturulması amacıyla böyle bir yürüyüş etkinliği düzenledik. Sağlık Bakanlığımızın da her zaman vurguladığı gibi sağlıklı bir hayat için günde ortalama 10 bin adım atılması gerekmektedir. Bu etkinliğimiz ile vatandaşlarımızı kendi sağlıklarını korumak adına düzenli fiziksel aktivite yapmaya davet ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER