Şah damarına stent takılarak hayata tutundu

Yaklaşık bir buçuk yıl önce felç geçiren ve Özel Denizli Tekden Hastanesi’ne başvuran 81 yaşındaki İbrahim Çetinbağ’a yapılan muayenede Çetinbağ’ın şah damarının daraldığı ortaya çıktı. Özel Denizli Tekden Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Nihat Pekel tarafından şah damarına stent takılan Çetinbağ, sağlığına kavuştu.

Şah damarına stent takılarak hayata tutundu

“Kalp, ekip işidir” diyerek birçok hastayı sağlığına kavuşturan Özel Denizli Tekden Hastanesi kalp ekibi yeni bir başarıya imza attı. Yaklaşık bir buçuk yıl önce felç geçiren 81 yaşındaki İbrahim Çetinbağ, Özel Denizli Tekden Hastanesi’ne başvurdu. Çetinbağ’a yapılan muayenede Çetinbağ’ın şah damarının daraldığı tespit edildi. Yapılan operasyonla şah damarına stent takılan Çetinbağ, sağlığına kavuştu. Konuya ilişkin açıklama yapan Özel Denizli Tekden Hastanesi Kardiyoloji Doktoru Uzm. Dr. Nihat Pekel, “Yaklaşık bir buçuk yıl önce felç geçirme sebebiyle hastanemize başvurmuştu. Sağ kolunu kullanamayacak derecede güçsüzlük vardı. Hastanemizde Nöroloji kliniğinde yatarak tedavi gördü. Nöroloji doktorlarımızdan Uzm. Dr. Bülent Ünlü’nün yaptığı muayene ve tetkikler sonrasında hastamızın sol şah damarında ciddi daralma tespit edildi. İbrahim Amca uzun yıllardır şeker hastası olmasıyla birlikte 2006 yılında açık kalp ameliyatı (By-pass) geçirmiş. Aynı zamanda bir buçuk yıl önce geçirdiği felç atağından daha öncesinde de aynı taraftan felç atağı yaşadığını biliyoruz” şeklinde konuştu.

“HASTAMIZIN SAĞLIKLI OLDUĞUNU GÖRMEK BİZİ MUTLU ETTİ"

Geçirdiği felç sonrası hastaneye başvuran Çetinbağ’ın durumunu değerlendiren Uzm. Dr. Pekel, “İbrahim Amca’nın şah damarı darlığına stent yöntemiyle müdahale ettik. Yaptığımız stent işleminin ardından bir buçuk yıl geçti ve İbrahim Amca bugün kontrole geldi. İbrahim Amca o dönemlerde çok fazla kendinde değildi. Hem geçirdiği felcin etkisi hem de şah damarındaki daralmadan dolayı çok fazla sıkıntıları vardı. Kendisini muayene ederek durumunu değerlendirdiğimizde kendisini gayet sağlıklı bulduk. Sağlıklı olduğunu ve kolunu kullanabildiğini görmek bizi çok mutlu etti. İbrahim Amca’ya sağlıklı günler dilerim” dedi.

“BİR BUÇUK YIL ÖNCE FELÇ GEÇİRDİM"

Kontrol için doktoru Uzm. Dr. Pekel’e başvuran ve doktorunun iyi durumda olduğunu söylediği Çetinbağ, “Ben Almanya’da 28 yıl ağır işlerde çalıştığım için sonradan bazı rahatsızlıklarım oldu. Uzun yıllar Almanya’da ağır işlerde çalışınca buraya döndüm. Burada ‘biraz rahat ederim’ derken bazı hastalıklarım çıktı ortaya. Yıllardır şeker hastalığının tedavisini görüyorum. 15 yıl önce açık kalp ameliyatı oldum. Bundan yaklaşık bir buçuk yıl önce felç geçirdim. Beni hemen Tekden Hastanesi’ne getirdiler. Muayene olduktan sonra doktorum boynumdaki damarda daralma olduğunu söyledi. Kardiyoloji doktoru Nihat Bey daralan damarıma stent yerleştirdi. Allah’a şükür şu an gayet iyiyim. Kontrole geldim ve doktorum gayet iyi durumda olduğumu söyledi. Doktoruma ve Tekden Hastanesi Yönetimi’ne çok teşekkür ederim” şeklinde bilgi verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER