'Sigaraya elveda’ dediler, bandoyla yürüdüler

Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından yürütülmekte olan 'Tütün Bağımlılığı ile Mücadele' projesi kapsamında yeni yıla sigarasız bir başlangıç yapmak için bando takımının da eşlik ettiği yürüyüş düzenlendi.

'Sigaraya elveda’ dediler, bandoyla yürüdüler

Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından yürütülen 'Tütün Bağımlılığı ile Mücadele' projesi kapsamında yeni yıla sigarasız bir başlangıç yapmak için yürüyüş düzenlendi. Bando takımının da eşlik ettiği ‘Tütün Bağımlılığı ile Mücadele’ kortej yürüyüşüne; Kaymakam Hayrettin Balcıoğlu, öğrenciler, veliler, sigarasız taraftar grubu, sigarasız mahalle olan Güzelpınar sakinleri ve vatandaşlar katıldı. Pamukkale Kaymakamlığı önünden başlayan yürüyüş, ‘Yeni yıla merhaba sigaraya elveda’ sloganları ile 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda son buldu. Yürüyüş esnasında vatandaşlara öğrenciler tarafından yeni yıla sigarasız bir başlangıç yapmaları için bilgilendirmelerde bulunuldu.

“SİGARANIN ZARARLARINI, TÜTÜNÜN ZARARLARINI ANLATALIM”

Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, “Pamukkale’de göreve başladığım 2017 yılından bu yana, tütün bağımlılığı konusunda yoğun çalışmalar içerisindeyiz. Ebeveynler, anneler, babalar, büyükler, dedeler, nineler hep beraber toplum kesimine de sigaranın zararlarını, tütünün zararlarını anlatalım. Hepinizin bildiği gibi de yakından takip ediyorsunuz, ‘Sigarasız Mahalle Projemiz’ ile başlattığımız bu proje ile sigara içen mahalleli vatandaşlarımızı tespit edip, sağlık bakanlığımız ile devletimiz bu konuda her türlü tedbirleri almış durumda. ‘Ben sigarayı tedavi yöntemiyle bırakacağım, doktor tedavisi ile bırakacağım’ diyenlere her türlü imkanlarımız hazır. İlimizde de 6 tane tedavi polikliniği var. Yeşil Cephe Taraftar Grubumuzda da ‘Sigarasız Taraftar’ projesini geçtiğimiz günlerde başlattık” dedi.

“YENİ YILA MERHABA SİGARAYA ELVEDA”

Kaymakam Balcıoğlu, “Geçtiğimiz yıl ‘2019’a Merhaba Sigaraya Elveda’ demiştik. Bu sene de devam ediyoruz. ‘Yeni Yıla Merhaba Sigaraya Elveda’ diyoruz. Artık bundan böyle tütün içen, sigara içen her kimse, yeni yılda 31 Aralık günü 24.00’da sigarayı bırakmayı kafalarına koysunlar, bizi de mutlu etsinler. Hep birlikte mutlu olalım” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER