Uşaklı Nuriye Nine şifayı Denizli’de buldu

Uşak’ın Karahallı İlçesi’nde yaşayan 61 yaşındaki Nuriye Kuransoy, sağ ayak başparmağındaki ağrılar nedeniyle başvurduğu Özel Denizli Tekden Hastanesi’nde sağlığına kavuştu.

Uşaklı Nuriye Nine şifayı Denizli’de buldu

Uşak’ın Karahallı İlçesi’nde yaşayan 61 yaşındaki 3 çocuk annesi emekli Nuriye Kuransoy, sağ ayak başparmağındaki ağrılar nedeniyle Özel Denizli Tekden Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Necip Özateş’e başvurdu.

Kuransoy’a, yapılan incelemelerin sonucunda hastanın baş parmağında kireçlenmenin olduğu tespit edildi. Cerrahi tedavisine karar verilen Kuransoy, yapılan operasyonun ardından taburcu edildi. Ağrıyan yerinin çok küçük bir bölge olduğunu ve yaşadığı acının çok büyük olduğunu söyleyen Kuransoy, “Yıllardır sağ ayağımda başparmağımı hareket ettiremiyordum. Merdiven inip çıkamaz hale geldim. Ağrılarım arttıkça da topallamaya başladım. ‘Bu böyle olmaz’ dedim ve ‘Bize en yakın hangi doktor iyi ise ona gideceğim’ dedim. Allah, doktorumuzdan bin kere razı olsun. Parmağımdaki ağrıyı yaptığı ameliyatla sonlandırdı. Tam iyileştikten sonra eskisi gibi yürüyeceğim” dedi.

“YAPTIĞIMIZ OPERASYONUN SONUÇLARI YÜZ GÜLDÜRÜCÜ”

Başarılı operasyona imza atan Dr. Özateş; ameliyatın basit ancak yüz güldürücü sonuçları olduğunu söyledi. Dr. Özateş; “Hastamızın sağ ayak baş parmağında belirgin bir ‘artroz’ dediğimiz kireçlenmesi vardı. Yıllar boyunca birtakım yapılan işlere, mesleki hayata ve zorlamalara bağlı olarak eklem kıkırdağı büyük ölçüde zarar görmüştü ve uzun süredir hem hareketsiz hem de belirgin bir ağrısı olan ayak parmağının bir ekleminde rahatsızlığı vardı. Teyzemizin durumunu değerlendirdik ve cerrahi operasyon planladık. Yapılan cerrahide bu eklem birtakım cerrahi tekniklerle düzeltildi ve o bölgeye küçük bir implant takıldı. Bu ameliyatımızın amacı; özellikle hem ağrısız hem de rahat hareket edebilen bir eklem sağlamaktı. Nitekim de buna sonuca ulaştık” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER