“Yaşı 81, kalbi 20 yaşında!”

Özel Denizli Tekden Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Burak Tamtekin, önemli bir ameliyata imza attı. Kalp krizi geçiren 4 çocuk babası 81 yaşındaki Burhan Sevinç, ileri yaşına rağmen doktor Burak Tamtekin ve ekibi tarafından acil bir şekilde ameliyata alındı ve 3 damarına bypass yapılarak yeniden hayata döndürüldü.

“Yaşı 81, kalbi 20 yaşında!”

Kalp krizi geçirerek Özel Denizli Tekden Hastanesi'ne başvuran Burhan Sevinç'e zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde müdahale edildi ve anjio yapıldı. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Burak Tamtekin ve ekibi hasta Sevinç'in anjio sonuçlarını değerlendirdi ve ameliyat kararı verdi. Yaş ve genel durum itibari ile yüksek risk grubunda olan hasta Sevinç ve yakınlarına gerekli riskler ve doğabilecek komplikasyonlar anlatıldı, ardından hasta anjiodan tam 1 saat sonra ameliyata alındı.

“EKİP OLARAK TÜM RİSKLERİ ÜSTLENDİK”

Ameliyatı gerçekleştiren Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Burak Tamtekin donanımlı sağlık kuruluşlarında tecrübeli hekimler kontrolünde gerçekleşen riskli ameliyatların dahi olumlu sonuçlar verdiğini söyledi ve ekledi. “Hasta bize geldiğinde kardiyojenik şok tablosu içindeydi. Ekokardiyografi ve koroner anjiografi yaptık. Yani hastamız kalp krizinin en ağır şeklini geçiriyordu. Tek çare acilen bypass ameliyatına alınmasıydı. Aile ile uzun görüşmeler yaptık ve Burhan amcanın olması gereken ameliyatını ekip olarak tüm riskleri ile üstlendik.

Sonuçsa; hem bizleri çok mutlu etti hem de Burhan Amca ve ailesini.Birçok hastanenin risk olarak gördüğü ve kabul etmediği bu ameliyatı üstlenmenin ve hastamızı mutlu bir şekilde taburcu etmenin gururunu yaşıyoruz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER