“Yaşlı Bakım Programı’nı PAÜ’ye kazandırdık”

Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen Alzheimer Farkındalık Gecesi’nde konuşan Rektör Prof. Dr. Kutluhan, “Yaşlı Bakım programımızı üniversitemize kazandırdık. Çok mutluyuz. En kısa sürede bu programımıza öğrenci kabulüne başlayacağız” dedi.

“Yaşlı Bakım Programı’nı PAÜ’ye kazandırdık”

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü, PAÜ Topluma Hizmet ve Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Türkiye Alzheimer Derneği Denizli Şubesi’nce Alzheimer Farkındalık Gecesi’ düzenlendi. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen farkındalık etkinliğini, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, eşi Huriye Kutluhan ile birlikte izledi. Törende ayrıca Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Arslan, PAÜ Topluma Hizmet ve Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Doç. Dr. Uğur Sönmezoğlu, Türkiye Alzheimer Derneği Denizli Şube Başkanı Hatice Hülya Eryılmaz, öğretim üyeleri, öğrenciler ile dernek yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı. Hemsball Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Burak Öztürk, milli sporumuz olan hemsball ile ilgili uygulamalı sunum gerçekleştirdi. Ardından PAÜ Spor Merkezi Yoga Antrenörü Yağmur Kıvanç, davetlilere, her zaman ve her ortamda kolaylıkla yapılabilecek nefes tekniklerine ilişkin bir uygulamalı sunum gerçekleştirdi. Türkiye Alzheimer Derneği Denizli Şubesi ekibinin sergilediği ‘Unutursam Hatırlat’ isimli tiyatro gösterisinde, alzheimer hastasının duygu durumu ve ailelerin hastalara nasıl yaklaşması gerektiği konu edildi.

“Çok mutluyuz”

Tiyatro gösterisinin ardından oyuncular ve etkinliğin düzenlenmesinde görev alan Spor Bilimler Fakültesi öğrencilerine teşekkür belgesi ve hediyelerini takdim eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, göreve geldikleri günden bugüne şehirle bütünleşme arayışlarının devamının ettiğini hatırlattı. Yaşlı bakım programını üniversiteye kazandırdıklarını müjdeleyen Rektör Kutluhan; şunları kaydetti: “Yaşlı Bakım programımızı üniversitemize kazandırdık. Çok mutluyuz. İnşallah en kısa sürede bu programımıza öğrenci kabulüne başlayacağız. Buradan mezun olacak öğrencilerimiz, huzurevleri ve yaşlı bakım evlerinde çalışacak. Böyle güzel bir haberi burada ilk defa paylaşmış oluyorum.” Etkinlikte konuşan dernek Başkanı Hatice Hülya Eryılmaz, yaptıkları çalışmalara değinirken, Alzheimer Farkındalık Gecesi, Türkiye Alzheimer Derneği Denizli Şubesi Ritim Grubu’nun verdiği mini konser ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER