Sarayköy Belediyesi tarafından yapılan depremzedelere yardım kampanyası ile Sarayköy adeta tek yürek oldu.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrasında Sarayköy Belediyesi tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Belediyenin hoparlör sisteminden yapılan anonslar ve sosyal medya paylaşımlarının ardından Sarayköy halkı, yardım toplama merkezi olan Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’ne akın etti.

Başta ısıtıcı olmak üzere hiç kullanılmamış battaniye, kışlık kıyafet, ayakkabı, atkı, bere, eldiven ve çocuk bezi gibi insani yaşam malzemeleri görevlilerce tasnif edildi, sonra paketlendi. Tam bir dayanışma örneği gösterilen yardım kampanyasında belediye görevlileri ve gönüllü vatandaşlar vakit kaybetmeden toplanan malzemeleri TIR’a yükledi.

Buğrahan ve Ensar Kağan, erkekliğe ilk adımı attı Buğrahan ve Ensar Kağan, erkekliğe ilk adımı attı

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın koordinesinde yürütülen yardım kampanyası ile bir günde bir TIR dolusu yardım, Hatay’daki depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Vatandaşların canla başla yardımları deprem bölgelerine kısa sürede ulaştırılması için geç saatlere kadar paketleme çalışmalarına destek verdiğini belirten Başkan Özbaş, “ Sarayköylü hemşehrilerimizin yardımseverliği, duası ve desteği ile hazırladığımız ilk yardım tırımızı hızla hazırladık ve deprem bölgesine uğurladık. Allah herkesten binlerce kez razı olsun. Hep birlikte yeni yardımlarımızı ulaştırmaya, kardeşlerimizin acısını paylaşıp yaralarını sarmaya devam edeceğiz” dedi.