Öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek amacıyla Sarayköy Belediyesi tarafından düzenlenen “Kitap Bilginleri Yarışıyor” yarışması sonuçlandı.

Öğrenciler için eğitici etkinlikler ve yarışmalar düzenleyen Sarayköy Belediyesi, “Kitap Bilginleri Yarışıyor” yarışmasının sonucu açıkladı. İlk ve ortaokul öğrencilerinin sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, okuma alışkanlığı kazandırmak, düşünme kabiliyetlerini geliştirmek, anlama ve algılama düzeylerini yükseltmek, hızlı düşünme ve kendini ifade edebilme yetisini geliştirmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen “Kitap Bilginleri Yarışıyor” yarışmasına 300 öğrenci katılmıştı.

Sarayköy Belediyesi tarafından öğrencilere 3. ve 4. sınıf öğrencilerine Alev Saçlı Çocuk, Piri Reis, 5. ve 6. sınıf öğrencilerine Masal Dolu Anadolu, Pertevcan’ın Akıllara Zarar Maceraları, 7. ve 8. Sınıf öğrencilerine ise Son Kelime, Rüzgârı Dizginleyen Çocuk olmak üzere 600 kitap hediye edildi. Öğrenciler, 31 Ocak’ta Sarayköy Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi öğretmenleri tarafından hazırlanan klasik ve test içeren 50 soruluk sınavda ter döktü.

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından başarılı öğrencilere ödül töreni düzenlendi. Sarayköy Belediyesi meclis salonunda düzenlenen törene Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat Özsoy, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.


3. ve 4. sınıf kategorisinde 77 puanla Eylül Aksu birinci, 76 puan alan Demir Demirışık üçüncü olurken Duru Yılmaz ve Simay Höl 76,6 puan alarak ikinciliği paylaştı.

5. ve 6. Sınıf kategorisinde 74 puan alan Ekin Yılmaz birinci, 66 puan alan Sinem Rızaoğlu ikinci, 64 puan ile Kerem Deniz Yaman üçüncü oldu. 7. ve 8. kategoride 58 puan alan Esra Soyalp birinci, 52 puan ile Ayşenur Cavlak ikinci, Havin Çakır ise 48 puan ile üçüncü sırada yer aldı. Başarılı öğrencilere ödüllerini Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş takdim etti. 3 kategorinin birincilerine 1.000 lira, ikincilerine 750 lira ve üçüncülerine 500 lira para ödülü verildi.