Ayberk Olmaz

​​Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nde 7. haftanın kapanış maçında Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket, konuk ettiği Manisa Büyükşehir Belediyespor'u 95-79 yendi.​​​​​​​

Emin Moğulkoç, Mehmet Karabilecen, Fatih Güler'in yönettiği karşılaşmada 29 sayıyla Heiddegger en maçın en skorer ismi oldu.

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Baskette Heidegger 29, Harrison 14, Rogkavopoulos 7, Gielo 7, Hamilton 4, Muhammed Doğan Şenli 8, Arca Tülüoğlu 10, Altan Erol 4, Bilgehan Diril 2,

Ayberk Olmaz 10, Eyüp Can Öncü sayı kaydederken, Manisa Büyükşehir Belediyespor'da ise Gani Erdi Gülaslan 7, Morgan 14, Berkan Siniroğlu, Saldivar 14, Bruinsma 8, Roberson 10, Selden 16, Tolga Kaan Birer, Ogün Sevinç, Mustafa Baki Görür 5, Yiğit Baran Sarıkaya sayı kaydetti.

Johnathan Hamilton

Karşılaşmanın ilk periyodu sıkı müdafaa ve hızlı hücumlarıyla Merkezefendi Basket 30-19 önde tamamladı. ilk yarı sonunda soyunma odasına 49-37 önde giden yeşil beyazlılar, yayın dışından kaydettiği 3 sayılık atışlarla 3.Periyotta da farkı 74-57'e yükseltti. Denizlili taraftarların coşkulu tezahüratları eşliğinde maç sonu skoru tabelalara 95-79 olarak yansıdı.

Maç sonu açıklama yapan Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket Baş Antrenörü Zafer Aktaş; "Öncelikle maçtan önce de söylemiştim iki takIm için de önemli ve zor geçecek bir maçtı. Bizim hücum ritmimizi erken bulmamız maçı erken götürmemizi sağladı ama savunma kısmında da belli periyotlarda da ciddi anlamda efor verdik. Hücum ribaundlarında çok sıkıntımız oldu, rakibe çok ribaund verdik. Orayı biraz daha kontrol edebilsek daha rahat olabilirdi işler. Lig çok zor bir lig. Henüz ne aldığımız galibiyet sayısı yeterlidir ne de lig bitmiştir.

Arca Tülüoğlu

Biz çalışmaya devam edip kazanabildiğimiz kadar kazanmaya uğraşacağız. İki paragraf açmak istiyorum. İlki güzel olan, müthiş olan ve bu salonu dolduran Denizli taraftarına. Gerçekten Denizli halkı basketbolu seviyor ve bu takım ligi hak ediyor. İkinci paragrafı da Arca Tülüoğlu'na açmak istiyorum. Bugün inanılmaz bir müdafaa yaptı, hücumda da çok etkili oynadı. Bu tarz Türk oyuncularımızın sahada gösterdiği bu performansı görmek bizi çok mutlu ediyor." dedi.