Öncelikle yarışmanın nasıl düzenlendiğini yazayım. Serinhisar’ın eski ismi ile  Kızılhisar’da, Yerel Eylem Grubu Derneği kurulmuş. Derneğin koordinatörlüğünü İlker Özmen yapıyor. Yerel Eylem Grubu Derneği, Serinhisar Belediyesi ile güzel işlere imza atıyor, bu yarışma da onlardan biri. İlker Özmen, bir gün arayıp randevu aldı. Ve gelirken  bir çuval ile geldi. “Sizi jüri üyesi olarak görevlendirdik, bu projeleri değerlendirin” dedi ve gitti. İş Denizli'miz için olunca “Hayır” demek olmaz. Oturup çalıştım, her proje önerilen değerlendirme kriterlerine göre notlandı,  puanlar verildi, jüri özel ödülü önerisi yapıldı. Benzer proje önerileri belirlendi ve bir rapor olarak derneğe sunuldu. 

Dernek bünyesinde jüri üyelerinden gelen puanlara göre  projeler sekreterya tarafından sıralandı. Jüri puanlarına göre ilk 10 proje ödül töreninde kamuoyu ile paylaşıldı. Bu proje önerileri ile Denizli Büyükşehir ve Serinhisar  Belediyesi’ne bir yol haritası çıktı. Siyasal seçim vaadlerinden ziyade halk ne istiyor bir geri bildirim alındı. Halka değer verildi, görüşleri soruldu. Çıkan sonuçlar ödüllendirildi ve kamuoyu ile paylaşıldı yani halk takdir edildi. Bu son yıllarda karşılaştığımız bir yöntem değil. Bu açıdan bu yarışma ülkemiz örneğinde bir örnek çalışmadır. Emeği geçen herkes takdiri hak ediyor. 

Ödül töreni, Serinhisar Gençlik ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törende Serinhisarlı dostlar, proje sahipleri ve adlarını saymam gereken yarışmaya emeği geçen;

- Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi,

- Denizli İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Hayrullah Akgün,

- Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Serinhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Mehmet Ali Ekinci,

- Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Genel Sekreteri Özgür Akdoğan'ı temsilen Uzman Özlem İnce,

- Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı ve Derneğimizin Yönetim Kurulu Üyesi Alim Ayduran,

- Serinhisarlılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SEKÜYAD) Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Kabukçu,

- Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Şubesi'nden Ziraat Mühendisi Okan Çakır,

- Serinhisar Belediyesi Fen İşleri ve İmar Müdürlüğü personeli Hasan Yalçın,

- NT Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Kurucusu Nezahat Ünver Türköz,

- MOST Ar-Ge ve Danışmanlık Hizmetleri Kurucusu Özge Solakoğlu,

- Optima Yönetim Danışmanlığı Kurucusu Buse Çevik vardı.

Yarışma Serinhisar’da bir müze  evi kurma ana fikri ile sunulan projeler puanlamaya göre ilk üç sırayı paylaştı.  

Üçüncü Mehmet Ali Yavuz, ikinci Cennet Erdoğan ve Birinci Ahmet Kocasarı oldu. Kendilerini tebrik ediyorum. Yarışmaya  başvuruda bulunan tüm yarışmacılar takdiri hak ediyor ve Serinhisar için  katkı koyuyor. Şimdi sıra yerel yönetimler ve mülki idarede. Halkın ihtiyaçlarına göre önerilen, uygulanabilir olan projeleri yerine getirmekte. Halk sözünü söyledi. Önerilen projelerin en kısa zamanda hayata geçirilmesini temenni ediyorum. Halkla kaynaşarak halktan gelen önerilere değer vererek ülkemiz için Denizli için örnek bir çalışmaya imza atıldı. Yarışmayı düzenleyen, katkı koyan ve ödül törenine ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum.