Sigara fiyatlarına zam mı geldi? Sigara fiyatlarına 2 TL zam mı gelecek? Uzun süredir bu iki soru sosyal medyada en çok tartışılanlar arasında yer alıyordu. Bugün ise üç ana sigara üreticisi grup yani BAT, Philip Morbis ve JTI güncel sigara fiyat listelerini yayınlandı. Böylelikle bu üç grubun tüm sigara markalarına zam geldiği anlaşılmış oldu. Gelen 2 liralık zammın ardından en pahalı sigara fiyatı 48 liraya yükseldi.

BU YIL 6. KEZ ZAM GELMİŞ OLDU!

Üç grup 2022 yılı içerisinde son olarak Temmuz ayında aynı anda sigara fiyatlarına zam yapmıştı. Temmuz ayındaki ortak zammın ardından 16 Ekim yani bugün yapılan zamla sigara fiyatlarına 6. kez zam gelmiş oldu.

SON ORTAK ZAM TEMMUZ'DA GELMİŞTİ

2 Temmuz Cumartesi günü itibariyle JTI grubuna uygulanan sigara zammının ardından Philip Morris BAT ve Imperial grubu sigaralara 2 TL zam yapılmıştı. Bu zam üç grubun peş peşe yaptığı son zamdı.

EN PAHALI SİGARA HANGİSİ?

Son sigara zammının ardından Japan Tobacco International (JTI) grubunda en düşük sigara fiyatı 27,5 TL'den 29,5 TL'ye yükselirken, en yüksek sigara fiyatı 48 TL'yi gördü. (www.haberturk.com)