“15 TEMMUZ, DÜŞMANA YAŞATILAN İKİNCİ HEZİMETİN ADIDIR”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 15 Temmuz’un Türk milletinin yeniden dirilişi, milli iradenin çelikleşmiş hali olduğunu belirterek; “15 Temmuz Türkiye düşmanlarının planlarının suya düştüğü, yerle bir olduğu tarihtir. Çanakkale’den sonra düşmana yaşatılan ikinci hezimetin adıdır. Bir halkın tıpkı ataları gibi hayasız akınlara karşı gövdelerini siper ederek yazdıkları tarihi bir destandır” dedi.

“15 TEMMUZ, DÜŞMANA YAŞATILAN İKİNCİ HEZİMETİN ADIDIR”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 15 Temmuz darbe girişiminin 2’nci yıldönümü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı. Türkiye düşmanlarının, yıllarca besleyip büyüttükleri hain güruhunu kullanarak, milli iradenin göreve getirdiği yönetimi düşürmeyi, kukla bir yönetim oluşturmayı amaçladığını belirten Milletvekili Tin, “Gözlerini o kadar kararttılar ki; bu milleti korumak için alınan silahları, milletin üzerine çevirdiler. Vurdular, öldürdüler. Acımasızca Müslüman kanı döktüler. Ama unuttukları bir şey vardı. O da bu milletin, Çanakkale’yi kan deryasına çevirme pahasına düşmana geçit vermeyen atalarının nesli olduğu gerçeğiydi. Milletin ferasetiyle ihanet girişimi püskürtüldü. İhanetle başlayan süreç, milletimizin destan yazdığı bir zaferle sonuçlandı. 15 Temmuz, Türkiye düşmanlarının planlarının suya düştüğü, yerle bir oldukları ve kahroldukları tarihtir. Çanakkale’den sonra düşmana yaşatılan ikinci hezimetin adıdır. Bir halkın tıpkı ataları gibi hayasız akınlara karşı gövdelerini siper ederek yazdıkları tarihi bir destandır” dedi.

“İHANETİ İLİKLERİME KADAR HİSSETTİM”
15 Temmuz’da ihaneti iliklerine kadar hissettiğini ve Denizli’de millet direnişine öncülük ettiğini belirten Milletvekili Şahin Tin, “İhanet girişimini haber alır almaz, soluğu partimizde aldık. Toplandık ve kol kola girip kenetlenerek, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na yürüdük. Halkımız da bize katıldı. Kartopu misali kısa sürede büyüdük ve meydanları doldurduk. Ankara’daki hainlere destek vermek için Çardak Havaalanı’na giden komandoların önlenmesi için gösterilen olağanüstü çabanın koordinasyonunda yer aldık. O yaklaşık 550 askerin darbeye destek vermeye gidişini engelleyerek, büyük ölçüde darbe girişiminin seyrini değiştirdik. Denizli halkının yazdığı kahramanlık destanının bir parçası olmanın onurunu hayatım boyunca taşıyacağım” dedi.

“15 TEMMUZ ASLA UNUTULMALI”
15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmaması gerektiğini söyleyen Milletvekili Tin, “Türkiye olağanüstü dönemlerden geçmiştir. Her yola başvuran ve her oyunu deneyen düşmanlarımız sonunda içimizdeki hainleri harekete geçirmiş, kendi insanına kurşun sıktırmış, kendi meclisini bombalatmıştır. 15 Temmuz’da milletimizin kahramanca duruşu sayesinde bu hain güruh püskürtülmüş ve zafer milletimizin olmuştur. Ne ihanetleri ne de ülkemize yönelik saldırıları bitecek. Ne yaparlarsa yapsınlar, nereden saldırırlarsa saldırsınlar; başaramayacaklar. Milletimizin huzurunu, birliğini ve kardeşliğini asla bozamayacak, devletimizi asla yıkamayacaklar. Biz buna asla izin vermeyeceğiz. Ancak bitti mi hayır, elbette bitmedi. 15 Temmuz’un ardından seçimler arefesinde ekonomimiz üzerinde spekülatif oyunlar oynadılar. Bu oyunlar halen devam ediyor. 15 Temmuz, bir ibret vesikasıdır. Düşmanın hiç vazgeçmediğinin ve vazgeçmeyeceğinin bir göstergesidir. Bunun içindir ki; 15 Temmuz unutulmamalı, unutturulmamalıdır” dedi.

“MİLLETİMİZ, KARANLIK GECEYİ AYDINLIK SABAHA KAVUŞTURDU”
O gece yaşananların gelecek nesillere aktarılmasının çok önemli olduğuna işaret eden Milletvekili Tin; “Bu ihanet girişimi ve arkasından gelen milletin zaferi, kuşaklar boyu aktarılmalıdır. Her zaman uyanık olmak, çok çalışmak, milli ve yerli üretimimizi artırmak, savunma sanayimizi geliştirmek, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek zorunda olduğumuzu unutmamalıyız. Türkiye olarak, bir an bile zayıf düşmeye hakkımız yoktur. Güçlü olmalıyız ki; bir daha böylesine bir kalkışmaya kimse cesaret edemesin. Ülkemizin yaşadığı karanlık geceyi aydınlık sabaha kavuşturan milletimize sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER