40 bininci kadın üye Denizli’den

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın başlattığı yeni kadın üye kampanyasında 40 bininci üye Denizli’den Saniye Özkan oldu.

40 bininci kadın üye Denizli’den

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, partiye yeni kadın üye kampanyası başlattı. Genel Başkan Nazlıaka’nın başlattığı kampanya kapsamında 40 bininci üye, Denizli’den Saniye Özkan oldu.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saniye Özkan’ı makamında kabul etti. Görüşmede Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kadın Kolları MYK Üyesi Nurşen Balcı ve Denizli Kadın Kolları İl Başkanı Ayşen Kocabay eşlik etti. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, 40 bininci yeni kadın üyeye “Özgür ve Adil Bir Türkiye için Yürüyüş” kitabını imzalayarak hediye etti. Bir fabrikada işçi olarak çalıştığını ifade eden Özkan, 4 ay önce evlendiğini ve partiye eşinin teşvikiyle üye olduğunu söyledi. 40 bininci üye olarak Genel Merkez’de ağırlanmaktan mutlu olduğunu belirten Saniye Özkan, kadın üye olarak partisi için çalışmaya devam edeceğini ifade etti.

HEDEF 100 BİN ÜYE

Görüşmede son günlerde artarak devam eden kadın cinayetleri üzerinde durulurken Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazılaka, CHP iktidarında kadını hayatın her alanında güçlendirecek politikalar üreteceklerini ve kadın cinayetlerini önlemeye yönelik politikalar üreteceklerini söyledi. Başkan Nazlıaka, yıl sonuna kadar hedeflerinin 100 bin yeni kadın üye yapmak olduğunu vurguladı. Başkan Nazlıaka’nın öncülüğünde örgütlenme çalışmalarına hız verdiklerini ifade eden Denizli Kadın Kolları Ayşen Kocabay, 40 bininci kadın üyenin Denizli’den kaydedilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER