Adalet Partisi Muğla’da örgütlenmesini tamamlıyor

Ülke genelinde örgütlenmesini tamamlamak için çalışmalarına hız veren Adalet Partisi, Muğla il yönetimi başta olmak üzere Fethiye, Seydikemer, Datça, Dalaman ve Ortaca’da örgütlenmesini tamamladı.

Adalet Partisi Muğla’da örgütlenmesini tamamlıyor

Türk siyasi tarihinde ‘Süleyman Demirel’in mirası’ olarak nitelendirilen, 2009’da kapanan ve 2015’te tekrar açılan Adalet Partisi, ülke genelinde örgütlenmesini tamamlamak için çalışmalarına hız verdi. Adalet Partisi Muğla İl Başkanı Süleyman Akyüz, ilçe örgütleriyle, partisinin Akdeniz Bölge Koordinatörü Turgay Akbaş’ın da katıldığı birlik ve beraberlik yemeğinde bir araya geldi. Başkan Akyüz, Genel Başkan Prof. Dr. Vecdet Öz’ün 2023 genel seçimlerine hazırlanma vizyonu doğrultusunda ilerlediklerini belirterek, basın mensuplarına partinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

“GÖREVİMİZ BÖLGEDE HAKİMİYET KURMAK”

Başkan Akyüz, Muğla il yönetimi başta olmak üzere Fethiye, Seydikemer, Datça, Dalaman ve Ortaca’da örgütlenmeyi tamamladıklarını söyledi. Muğla il örgütünü kurmakla görevlendirildiklerini belirten Başkan Akyüz, “Değerli Genel Başkanımız Vecdet Öz tarafından 12 Mart 2021 tarihinde Akdeniz Bölge Koordinatörümüz Turgay Akbaş başkanımız Antalya’dan buraya gelerek bizi onurlandırdı. Görevimiz ilçe örgütlerimizi oluşturarak, bölgede hâkimiyet kurmak” dedi. Başkan Akyüz, diğer ilçelerde de en kısa sürede örgütlenmeyi tamamlamak için çalışmalara devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

“HEDEFİMİZ PARTİMİZİ BİR AN ÖNCE TEKRAR MECLİS’E SOKMAK”

Akdeniz Bölge Koordinatörü ve Antalya İl Başkanı Turgay Akbaş da Başkan Akyüz’e destek olmak için Muğla’ya geldiğini ifade etti. Başkan Akyüz’ün, Muğla il genelinde örgütlenmeyi bir an önce tamamlayarak, yeterlilik belgesini alıp bir an önce davaya hizmet vermek için çalıştığını dile getiren Akbaş, “Kendisine bu yürüyüşte muvafakatler diliyorum. Genel Başkanımız Vecdet Öz’ün selamlarını iletiyorum. Arkadaşlarımızın hepsine bu davada bizle birlikte yürüdükleri için teşekkür ediyorum. Hedefimiz, Adalet Partisi olarak Türkiye genelinde bir an önce örgütlenerek, yeterlik belgemizi alıp seçime katılma hakkını kazanarak bir an önce halkımızın istediği, özlemle beklediği Adalet Partisi’ni tekrar Meclis’e sokmaktır” diye konuştu.

“TEMİZ SİYASET YAPACAĞIZ”

Akbaş, hedeflerine adım adım, yavaş yavaş, sindire sindire, liyakatli ve partiye gerekli insanlarla ulaşacaklarını anlattı. Temiz siyaset için yola çıktıklarına vurgu yapan Akbaş, şunları kaydetti: “Buradaki arkadaşlarımın hepsinde şunu gördüm; karakterli ve temiz siyaset yapacak arkadaşlar. Dolayısıyla bizim partimizin vizyonlarından biri de temiz siyaset yapmaktır. Kirli siyaset yapmayacağız. Süleyman başkanıma başarılar diliyorum. İnşallah Muğla’yı Adalet Partisi ile kucaklaştıracaktır. İnsanlara dokunacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER