AK PARTİ'DE BAŞVURU SAYISI 49 OLDU

Türkiye ve Denizli, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere hazırlanırken; AK Parti’de aday adaylığı süreci 5 Kasım’da başladı. 16 Kasım’a kadar uzatılan başvuru süreci devam ederken; Beyağaç Belediyesi Aday Adayı Sezai Pütün ile Merkezefendi Belediyesi Meclis Üyeliği Aday Adayı Adnan Çalış’ın da listeye eklenmesiyle AK Parti’den başvuru yapanların sayısı 49’a yükseldi.

AK PARTİ'DE BAŞVURU SAYISI 49 OLDU

Türkiye ve Denizli, 31 Mart’ta yapılması beklenen yerel seçimlere hazırlanıyor. Siyasi partilerde ise adaylık heyecanı yaşanıyor. AK Parti’de aday adaylığı süreci 5 Kasım’da başladı. 16 Kasım’a kadar uzatılan başvuru süreci devam ederken; Beyağaç Belediyesi Aday Adayı Sezai Pütün ile Merkezefendi Belediyesi Meclis Üyeliği Aday Adayı Adnan Çalış’ın da listeye eklenmesiyle, AK Parti’den başvuru yapanların sayısı 49’a yükseldi. Şimdiye kadar Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tek talibi; Fatma Hanım Subaşı oldu. 2 isim de belediye meclis üyeliği için başvuruda bulundu.

EN ÇOK TALİP; ACIPAYAM BELEDİYESİ’NE

AK Parti’den belediye başkan aday adaylığı için başvuru yapan 47 isimden en çok talibi olan belediye; Acıpayam Belediyesi oldu. Başvuru yapan 7 isim arasında; 3 dönem Acıpayam Belediyesi’nde başkanlık görevini yürüten Sefer Demir, yeniden talip oldu. Acıpayam Belediye Başkan Aday Adayları şu isimlerden oluştu: Sefer Demir, Mahir Altuğ, Harun Reşit, Fikret Gümüş, Ramazan Kan, Bülent Karnek ve İbrahim Ethem Topçu.

2 İLÇEDE TEK ADAY ADAYI BULUNUYOR

Edinilen bilgilere göre 2 ilçede tek aday bulunuyor. Bozkurt Belediyesi Aday Adayı olarak Hamdi Cin ve Çameli Belediyesi Aday Adayı için İlker Turgut başvuruda bulunan isimler oldu.

MERKEZEFENDİ, ÇİVRİL, BAKLAN VE ÇAL’A 2’ŞER TALİP

AK Parti Belediye Başkan Aday Adayları listesine göre; Çivril, Baklan ve Çal İlçeleri’ne ikişer talip çıktı. 2014 seçimlerinde MHP ile yönetilen Çal’da; Ahmet Karahan ve Ahmet Karagöz, belediye başkan aday adayı olarak başvuruda bulundu. Baklan’da ise; Arif Demirdöğer ve Mesuh Altuntaş belediye başkan adayı oldu.  İbrahim savaş ve Ali Osman Şahin; Çivril Belediyesi’ne talip olan isimler olarak listede yer aldı. Kadir Erken ve Adnan Çalış Merkezefendi Belediyesi Meclis Üyeliği Aday Adayı için başvuruda bulundu.

ÇARDAK VE KALE’YE 6 ŞAR TALİP

Denizli’nin dünyaya açılan pençesi konumunda olan Çardak ile Kale İlçelerine 6’şar belediye başkan aday adayı başvuruda bulundu. Ahmet Ölmez, Tahsin Taşdemir, Ömer Yıldırım, Ferudun Fikri Akyol, Cihan Filiz ve Hüsnü Yılmaz; Çardak Belediye Aday Adayı oldu. Kale Belediye Başkan Aday Adayları da şu isimlerden oluştu: Süleyman Kınık, Hatice Bozdeveci, Muhip Temiz, Sedat Kaysel, Ahmet Ceray ve Osman Bilgin.

TAVAS’A 4, BEYAĞAÇ’A 5 TALİP

AK Parti’nin kalesi konumunda olan Tavas Belediye Başkanlığı aday adaylığı için başvuru yapan 4 isim, şunlardan oluştu: Mehmet İhsan Hanoğlu, Talip Mert, Metin Kocabatmaz ve Medeni Kaşdaş. Durali Süpçin, Mutlu Gürkaynak, Mehmet Özdemir, İbrahim Gürkaynak ve listeye yeni eklenen Sezai Pütün Beyağaç Belediyesi’ne talip olan isimler oldu.

PAMUKKELE’DE 5 İSİM YER ALDI

16 Kasım Cuma Günü’ne kadar sürecek olan başvurular kapsamında; Denizli’nin en büyük ilçesi konumunda olan Pamukkale Belediyesi’ne, 5 talip çıktı. Arif Özeren, Mehmet Teke, Fevzi Özdemir, Bayram Öztürk ve 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’nin 5’inci sıra milletvekili adayı olan Hasan Oymak, Pamukkale Belediyesi’nde öne çıkan isimler oldu.

SERİNHİSAR’DA 3 İSİM ÖNE ÇIKTI

İbrahim Ethem Karaken, Şükrü Averi ve Hüseyin Karabuğa, Serinhisar Belediye Başkan aday adayı için başvuru yapan isimler oldu. Denizli’nin Honaz, Sarayköy, Buldan, Güney, Bekilli ve Babadağ İlçeleri’ne ise henüz başvuru yapılmadı.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER