AK Parti Denizli Milletvekili Özkan'dan açıklama

TBMM Genel Kurulu’nda 4 bakanlığın bütçe görüşmelerinde söz alan AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan; “Maalesef, ‘AK Parti Kovid’i, pandemiyi fırsata çevirdi. Pandemiyle mücadelede büyük bir şov yaptı’ deniliyor. Bunun adı şov değil, millete hizmettir” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Özkan'dan açıklama

TBMM Genel Kurulu’nda Sağlık Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi' görüşmeleri yapıldı. Bütçe görüşmelerinde söz alan AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan; “Öncelikle, bugün yapılan konuşmaların içerisinde, maalesef, ‘AK Parti Kovid’i, pandemiyi fırsata çevirdi, ambulans uçaklarla yurt dışından hastalarımızı getirmek suretiyle, bunu şova dönüştürdü ve pandemiyle mücadelede büyük bir şov yaptı.’ deniliyor. Evet, kıymetli arkadaşlar, biz, âdeta salgını 20 yıl öncesinden görmüşçesine devlet hastanelerinin yenilenmesi, şehir hastanelerimizin inşası, özel sağlık kuruluşlarımızın ihyası ve geliştirilmesi, sağlık endüstrisi ve ilaç sanayisinde, sağlık teknolojileri alanında yaptığımız çalışmalarla milletimizin rızasını, sevgisini ve muhabbetini kazanmaya gayret ettik. Onun için, bunun adı şov değil, millete hizmettir. Ay yıldızlı pasaportumuzu taşıyan vatandaşlarımızı, dünyanın neresinden olursa olsun ambulans uçaklarla ana vatanımıza, cennet vatanımıza getirmek millete hizmetin ta kendisidir. Biz şehir hastanelerimizde, sağlık endüstrisinde, sağlık teknolojilerinde yapacağımız çalışmalarla, ambulans uçaklarla ay yıldızlı pasaportu taşıyan bütün vatandaşlarımızı nerede olursa olsun cennet vatanımıza getirerek sağlıklarına kavuşturmaya inşallah devam edeceğiz. Bu noktada aşı çalışması da başarılı olduğu için ve bunun için ortaya koyduğu gayretleri vesilesiyle Sayın Bakanımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

“DÜNYADA YARDIMLAŞMAYI ORTAYA KOYDUK"

Grup Başkanvekili Özkan; “Diğer taraftan, hatiplerin yapmış olduğu konuşmalarda ‘Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre Türkiye salgınla mücadelede en başarısız ülke’ iddiasında bulundular. Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Ghebreyesus diyor ki; ‘Dünyada salgınla mücadelede hem ulusal kararları en hızlı alan ülke Türkiye Cumhuriyeti devleti oldu. Hem de salgınla mücadelede küresel yardımlaşmaya dikkat çekerek…’ Hani birileri demişti ya ‘Eve ihtiyaç olan camiye haramdır’, öyle değil. Biz ‘Küresel anlamda bütün dünya ülkeleriyle salgınla mücadelede başarı yoksa Türkiye'de de başarı yok’ diyerek, bütün dünyada yardımlaşmayı ortaya koyduk. Dünya Sağlık Örgütü’nün takdir ve tebrik ettiği ve örnek gösterdiği salgınla mücadeleyi ortaya koyduk. Hamdolsun, bizim gurur duyduğumuz bir Cumhurbaşkanımız var, tebrik etmekten çekindiğimiz sizin gibi bir genel başkanımız yok, hamdolsun. Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“TURKOVAC, MAZLUM COĞRAFYALARDA ŞİFA DAĞITACAK"

Cahit Özkan, son olarak şunları kaydetti: “Turkovac, Allah’ın izniyle, bütün mazlum coğrafyalarda şifa dağıtacak; adil, hakça paylaşıma dayalı yeni bir dünya düzeninin inşasının da temelini teşkil edecek. Bu anlamda, cezaevlerinde Kovid nedeniyle mahkumların can sağlığını korumak üzere bütün tedbirler hem Adalet Bakanlığımızın hem de Sağlık Bakanlığımızın gayretleriyle gerekli tertibat alınmıştır ve tabii, daha bir hafta önce Meclisimizin almış olduğu bir kararla, hükümlülerle ilgili izin sürelerine ilişkin bir düzenlemeyi de hayata geçirmek suretiyle, burada da huzuru ve sağlığı koruyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER