AK Parti Denizli’den Kabaş, Özkoç ve Erdoğdu’ya suç duyurusu

AK Parti Denizli Teşkilatı, ülke genelinde olduğu gibi Denizli Adliyesi’ne giderek, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan tutuklanan Sedef Kabaş ile Kabaş'ın hakaretlerine gülümseyen Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Teşkilatları, 81 ilde adliyelere giderek, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan tutuklanan Sedef Kabaş ile Kabaş'ın hakaretlerine gülümseyen Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu. 

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör de sabah saatlerinde Denizli Adliyesi’ne giderek suç duyurusu dilekçesini savcılığa iletti.

Adliyeye yapılan suç duyurusu öncesi basın açıklaması yapan Başkan Güngör; “Söyleyecek sözü olmayan çaresizler, ya küfürler savurur ya tehdit ve hakaretlerde bulunur ya da saldırıya geçer. Şundan emin olabilirsiniz; siz saldırdıkça biz, liderimizi daha çok seviyoruz, ona daha sıkı sarılıyoruz. Siz saldırdıkça büyük Türkiye’nin büyük liderinin açtığı yolda devam eden yürüyüşümüzü daha kararlı sürdürüyoruz. Basın ilke ve ahlakına saygı duymayan zavallı sözde gazeteci Kabaş’ın tek misyonu AK Parti ve Cumhurbaşkanımıza nefret kusmak olan bu televizyon kanalında liderimize yaptığı hakaretleri asla kabul etmiyoruz. Bu ülkeye hizmet etmekten başka derdi ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek; gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir akl-ı selim sahibi, hakareti ifade özgürlüğü olarak nitelendiremez. Cumhurbaşkanımızı hedef aşan bu çirkinliği, anti demokratik ve faşizan sözleri şiddetle kınıyoruz. AK Parti Teşkilatları olarak Sedef Kabaş Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine arz ederiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2022, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER