Ak parti işte budur!

Ak parti işte budur!

Ak parti işte budur!
banner22

 

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Denizli eski Milletvekili Mehmet Yüksektepe’nin koordinasyonunu üstlendiği AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi’ne Denizli damga vurdu.

Denizli’den çok sayıda partilinin de katıldığı kongrede AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘A Takımı’nda yer aldı.

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi’ne Denizli damga vurdu. AK Parti, Ankara Arena Spor Salonu'nda 3. Olağanüstü Büyük Kongresi’ni gerçekleştirdi. Büyük Kongrenin koordinasyonunu AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Denizli eski Milletvekili Mehmet Yüksektepe üstlenirken; AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘A Takımı’ listesinde yer aldı. Kongreye Denizli’den Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Milletvekilleri; Cahit Özkan, Şahin Tin, Sema Ramazanoğlu, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti eski Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen, Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Yücel Güngör, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Aracı ve yaklaşık 25 otobüs dolusu partililer katıldı.

"AK PARTİ HER DAİM GENÇ KALACAK" 

Kongrede konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım; "Özlenen an geldi. Ne mutlu bizlere ki hep yanı başımızda olan bir liderle yol arkadaşlığı yaptık. Meclis başkanları, başbakanlar, bakan arkadaşlar, çok değerli milletvekilleri arkadaşlarım, partimizin bel kemiği mahalle, belde temsilciler, belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, siyasete zerafet ve değer katan kadın kollarımızın çok değerli mensupları, kongremize hoş geldiniz. Partimizin enerjisine enerji katan gençlik kollarımızın sevgili başkanları, teşkilatımızın mensupları sizler sayesinde AK Parti her daim genç kalacak dinamik olacak. Sizlere de hoş geldiniz diyorum"dedi.

“EN BÜYÜK TAKDİRİ 80 MİLYONUN TAMAMIYLA MİLLETİMİZ HAK EDİYOR”

Kurulduğu 2001’den bugüne kadar AK Parti teşkilatında görev almış tüm partilileri selamlayan Erdoğan, hayatını kaybedenlere rahmet diledi. “Hanım kardeşlerim, sizlere ayrı bir hitabım olacak. Türkiye’de hanımları siyasetin asli unsuru haline getirmiş bir partinin kurucusu olarak ilk günden beri siz hanım kardeşlerimle beraber olmanın, yürüyor olmanın memnuniyeti ile şükranlarımı sunuyorum. Gençler, siyasete gençlik kollarında başlamış birisi olarak sizlerin bu parti için ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorum. Seçilme yaşını 18’e düşürürken bunu laf olsun diye yapmadık. Her seçimde, her kademede gençlerimize verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Elde ettiğimiz tüm başarılarda hanımlarımızın ve gençlerimizin çok büyük payı var. AK Parti; yolu da, kaderi de ülkemizle ve milletimizle bütünleşmiş bir partidir. Sınırlarımız ötesinde ve içinde görev yapan kahraman askerlerimize teşekkür ediyorum, evimizin, mahallemizin güvenliğinden küresel suç faaliyetlerine kadar geniş bir alanda bizim huzurumuz için görev yapan polislere teşekkür ediyorum. Terör örgütleri ile mücadelemize katkı sağlayan güvenlik korucularımıza teşekkür ediyorum. Hangi kurumda hangi konumda nerede görev yaparsa yapsın ülkemizin ve milletimizin büyümesi, gelişmesi, kalkınması için emek veren tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü, en büyük şükranı, en büyük takdiri 80 milyonun tamamıyla milletimiz hak ediyor. Bize güvendiği, inandığı, destek verdiği için milletimin her bir ferdine yürekten teşekkür ediyorum. 19 Mayıs'ı geride bıraktık. Gençliğin dinamizmi ile geleceği buluşturduk. 8 gün sonra İstanbul’un fethinin 564. yıldönümü. Coğrafyamızdaki ilk devletimizi kuran Süleyman Şah’tan Osman Gazi’ye, Fatih Sultan Mehmet Han, Gazi Mustafa Kemal’e kadar bu toprakları vatanımız haline getiren tüm abide isimleri rahmete yad ediyorum” diye konuştu.

ÖZKAN, MKYK'YA 10’UNCU SIRADAN GİRDİ

AK Parti’de ‘İkinci Erdoğan’ dönemi A Takımı da belli oldu. MKYK'YA AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan 10’uncu sıradan girdi. Özkan'ın asil listede yer alması, Erdoğan'ın "partiyi gençleştirme" söylemlerinin uygulamaya geçtiğini gösteriyor. Cumhurbaşkanı’nın A Takımı’nda şu isimlere yer verildi:

Binali Yıldırım, Abdülhamit Gül, Ahmet Sorgun, Ali Aydınlıoğlu, Asuman Erdoğan, Bekir Bozdağ, Berat Albayrak, Burhan Kuzu, Bülent Karakuş, Cahit Özkan, Cevdet Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Efkan Ala, Erol Kaya, Ethem Sancak, Fatih Şahin, Fevzi Şanverdi, Hacı Ahmet Özdemir, Hamza Dağ, Harun Karacan, H. Kübra Öztürk, Hayati Yazıcı, İbrahim Halil Yıldız, İsa Sinan Göktaş, E. Emrah Karayel, Jülide Sarıeroğlu, Mahir Ünal, Markar Esayan, Mehmet Emin Yılmaz, Mehmet Mehdi Eker, Mehmet Muş, Murat Baybatur, Mustafa Ataş, Mustafa Köse, Mustafa Savaş, Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Nurettin Canikli, Öznur Çalık, Ravza Kavakçı Kan, Recep Uncuoğlu, Rumeysa Kadak, Süleyman Soylu, Tamer Dağlı, Vedat Demiröz, Yasemin Atasever, Zeki Aygün, Zelkif Kazdal, Zeyid Aslan, Zeynep Alkış

RAMAZANOĞLU LİSTE DIŞI KALDI

AK Parti Denizli Milletvekili, Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve AK Parti MKYK Üyesi Dr. Sema Ramazanoğlu bu kez listede yer almadı. Ramazanoğlu’nun yanında şu isimler de liste dışı kaldı: Galip Ensarioğlu, Mehmet Müezzinoğlu, Veysi Kaynak, Yasin Aktay ve Şaban Dişli.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER