AK PARTİ KONGRE HEYECANI YAŞADI, DENİZLİ ANKARA’YA AKTI

AK Parti, 6'ncı Olağan Büyük Kongresi’ni, Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirdi. Denizli’den son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve çok sayıda partili kongreye katılırken; AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda (MKYK) liste dışı kaldı.

AK PARTİ KONGRE HEYECANI YAŞADI, DENİZLİ ANKARA’YA AKTI

AK Parti’de kongre heyecanı yaşandı ve 6'ncı Olağan Büyük Kongresi’ni, Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirdi. Türkiye'nin farklı noktalarından gelen binlerce Ak Partili, güvenlik noktalarından geçerek salona giriş yaptı. Dışarıda kalan binlerce kişi ise kongreyi salon dışında takip etmek için beklemeye başladı. Kongrenin gerçekleşeceği salon içerisine, ‘Kararlı bu dava, Türkiye'den dünyaya kısık seslerin sesi olmaya', 'Biz milletimize efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik', 'Millet bir, hedef bir', 'İşimiz hizmet, gücümüz millet', 'Değişim yenilenerek devam ediyor' yazılı afişler yer aldı. Ayrıca salonda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üzerinde resmi bulunan 'Millet bir, hedef bir' yazılı dövizler taşındı. Kongre öncesi salonu dolduran partililer yoğun şekilde tezahürat yaparak sık sık, 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganı attı.

DENİZLİ BAŞKENT’E AKTI
AK Parti’nin kongre heyecanı Denizli’de de yaşandı. Kongreye; son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; AK Parti Denizli Milletvekilleri; Şahin Tin, Nilgün Ök, Ahmet Yıldız ile Cahit Özkan,  AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti İl Kadın Kulları Başkanı Nurcan Dalbudak, AK Partili ilçe belediye başkanları, partinin ilçe başkanları ve üzere çok sayıda partili katıldı. Başkent Ankara’ya giden Denizlili partililer, adeta kongreye damgasını vurdu.

CAHİT ÖZKAN MKYK’DA LİSTE DIŞI KALDI
Yapılan AK Parti'nin 6. Olağan Kongresi'nde partinin hem Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) hem de Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) görev alacak isimler belli oldu. Yeni MKYK'da, 50 kişilik liste büyük oranda değişti. 21 kişi yerini korudu 29 yeni üye listeye girdi. 27’nci dönemden 42 milletvekili ve milletvekili olmayan 8 üye var. 15 kadın üye listede yer aldı. Önceki dönemde MKYK’da yer alan AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Yeni MKYK'da liste dışı kaldı.

KONGREYE YURTDIŞINDAN DA KONUKLAR KATILDI
Programa; CHP, MHP, BBP, SP, ANAP, DP temsilcilerinin yanı sıra Ekvator Ginesi Cumhurbaşkanı Teodoro Obiang Nguema Mbasogo, Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde, Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Muhammed, Rusya Federasyonu Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin ile çok sayıda yabancı davetli katıldı.

PARTİLİLERE KARANFİL DAĞITTI
Salon içerisine geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin seçim şarkısı olan 'Dönmem geri senin yolundan' parçası eşliğinde karşılandı. Salonu dolduran binlerce partili çalınan parçaya eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra eşi Emine Erdoğan ile birlikte kongreye katılan partililere karanfil attı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından önce yabancı konukların ismi okundu, ardından ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasi hayatını anlatan klip yayınlandı.

“AK PARTİ TÜRKİYE'DİR”
“AK Parti’yi sizlerle bugünlere getirdik” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “İnşallah daha nice 17 yıllara sizlerle birlikte ulaştıracağız. AK Parti kağıt üzerinde 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulmuş bir partidir. AK Parti 60 kurucu üye tarafından kurulmuş bir partidir. Ama AK Parti’nin asıl kurucusu da sahibi de milletimizin bizatihi kendisidir. AK Parti’nin ne olduğunu anlayabilmek için önce medeniyetimize ve tarihimize vakıf olmak gerekir. AK Parti başlangıçtır, Hazreti Adem’in dünyaya gelmesiyle başlayan imtihanımızın takibidir. AK Parti hicrettir. Peygamber efendimizin tüm cihanı aydınlatan nurunun tüm insanlığı kucaklayan mesajının müntesibidir. AK Parti Malazgirt’tir. Sadece Allah’ın rızası için kendisinden kat be kat düşmanın üstüne, 'ölürsem kefenim üzerimdeki elbisemdir' diyerek Sultan Alparslan’ın yolundan gidendir. AK Parti Anadolu’daki tüm izlerimizdir. AK Parti İznik’te, Söğüt’te Edirne’de Sivas’ta Kayseri’de Alanya’da Kastamonu’da Malatya’da Antalya’da devletler kuran atalarımızın varisidir. AK Parti Selçukludur, Osmanlıdır. AK Parti fetihtir. İstanbul’u alarak çağ açıp çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet’in mirasçıdır. Yavuz Sultan Selim Han’ın yoldaşıdır. AK Parti müdafidir. Dünyanın çalkantılı bir dönemde devletimizi hem koruyup hem geliştiren Sultan Abdülhamid’in hakkının hukukunun savunucudur. AK Parti Çanakkale’dir, Kutül Amare’dir. Yedi düvelin üzerimize geldiği anlarda bile cesaretiyle bile zincirleri kıran, oyunları bozan ecdadın torunudur. AK Parti İstiklal harbimizdir, cumhuriyetimizdir. 'Artık yıkıldı, yok oldu' denilen milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde küllerinden yeniden doğarcasına ayağa kaldıran milli mücadele ruhunun temsilcisidir. AK Parti çok partili hayattır. Menderes’in bedelini canıyla ödediği demokrasi mücadelesinin bugünkü sancaktarıdır. Rahmetli Özal’ın bin bir meşakkatle açtığı kalkınma yolunun takipçisidir. AK Parti bugündür. Geçtiğimiz 16 yılda Türkiye’yi demokraside ve ekonomide geliştirerek milletimizin hayalini gerçekleştirendir. AK Parti gelecektir. Gençlerimize 2053 – 2071 vizyonunu emanet ederek, ülkemizin bir asrını aydınlatandır. Velhasıl AK Parti Türkiye’dir. Bunun için AK Parti’yi milletimiz kurmuştur diyoruz." (DHA)

GÜRKAN GÖK
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER