AK Partili Başkanlar Afyonkarahisar’da buluştu

AK Parti’nin ‘Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantısı’ 20-22 Eylül tarihleri arasında Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz’in de yer aldığı toplantıda; belediyelerimiz arası tecrübe paylaşımı, belediyelerimizin merkezi hükümetten beklentileri, Genel Merkez’in belediyelerimizden beklentileri konuşuldu.

AK Partili Başkanlar Afyonkarahisar’da buluştu

AK Parti’nin ‘Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantısı’, Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi.

20-22 Eylül tarihleri arasında yapılan ve AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Bölge Toplantısı Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki’nin başkanlık ettiği toplantıya; AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz de katıldı.

Toplantı dönüşü yazılı bir açıklama yapan Başkan Filiz, şu ifadelere yer verdi:

“Toplantıda; belediyelerimiz arası tecrübe paylaşımı, belediyelerimizin merkezi hükümetten beklentileri, Genel Merkez’in belediyelerimizden beklentilerinin istişare edildi. 5’incisini gerçekleştirdiğimiz toplantımıza; 2 Büyükşehir Belediyesi, 3 İl Belediyesi, 112 İlçe Belediyesi, 38 Belde Belediyesi olmak üzere toplamda 155 Belediye Başkanımız, 13 İl Başkanımız, 13 İl Yerel Yönetimler Başkanımız, 13 İl Bilgi İşlem Uzmanlarımız, 3 Büyükşehir Meclis Başkan Vekilimiz, 5 İl Genel Meclis Başkanımız ve 14 Bakan Yardımcımız katıldı. Akıllı Yerel Yönetimler Uygulaması Tanıtımı ile başlayan toplantımızın ilk günü; Yusuf Ziya Yılmaz, Tahir Akyürek ve Moderatör Refik Tuzcuoğlu’nun tecrübelerini paylaştıkları bir panelle sona ermiştir. Toplantımızın 2. gününde Afyonkarahisar Belediye Başkanı Sayın Mehmet Zeybek’in selamlama konuşması, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Sayın Hüseyin Sezen’ın hoş geldiniz konuşması ve Genel Başkan Yardımcımız, Yerel Yönetimler Başkanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin konuşmaları ile devam etti. Öğleden sonraki Belediye Başkanları Eğitimi ile ilgili oturumda sırasıyla; TBB Genel Sekreteri Doç. Dr. Birol Ekici’nin sunduğu ‘Temel Belediye Mevzuatı’ konulu eğitim ve ardından ilgili Soru-cevap kısmı, Araştırmacı – Yazar, NLP Uzmanı Münir Arıkan’ın ‘Halkla ilişkiler, Siyasi İletişim ve İnsan İlişkilerinde başarı’ konulu eğitimi, İhsan Ataöv’ün ‘Kişisel Gelişim, Liderlik, Protokol Kuralları’ eğitimi ile Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin Değerlendirme Toplantısı ile son bulmuştur. Toplantının son günü ise Bakan Yardımcılarımızın da katılımıyla gerçekleştirilen ‘İstişare ve Müzakereler’ ve akabindeki değerlendirme ile 3 gün süren bölge toplantımız başarılı ve verimli bir şekilde sona ermiştir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER