AK PARTİ’Lİ FİLİZ'DEN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

‘Muhtarlar Günü’ nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “Mahallelerimizin adeta gözü, kulağı olan muhtarlarımız; vatandaşlarımız ile devletimiz arasında bir köprü vazifesi görerek, kamu hizmetinin mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında mühim bir görev üstlenmektedirler” dedi.

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Muhtarlık müessesesinin, Türk kültürünün ve toplumsal hayatının önemli yapı taşlarından birisi olduğunu vurgulayan Başkan Filiz, muhtarların AK Parti hükümetlerinin reformları sayesinde hak ettikleri konuma getirildiğini belirtti. AK Parti hükümetleri döneminde yerel demokrasinin güçlenmesi adına önemli adımlar atıldığına dikkat çeken Başkan Filiz; “19 Ekim gününün ‘Muhtarlar Günü’ olarak belirlenmesi, son dönemde yapılan iyileştirmelerin artarak devam etmesi; devletimiz ve hükümetimizce, en küçük mahalli hizmet birimi olarak muhtarlarımıza verilen önem ve değerin göstergesidir. Mahallelerimizin adeta gözü, kulağı olan muhtarlarımız; vatandaşlarımız ile devletimiz arasında bir köprü vazifesi görerek, kamu hizmetinin mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında mühim bir görev üstlenmektedirler” dedi.

“BİZLER, HER ZAMAN ONLARIN YANINDA OLACAĞIZ”

Muhtarların; hem milleti, hem de devleti temsil gibi önemli bir sorumluluğu üstlendiklerini belirten Başkan Filiz; “Siyasi hayatı boyunca demokrasinin yerelden başladığına ve büyük devlet olmanın yolunun yerelden geçtiğine inanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, her fırsatta muhtarlığın önemine vurgu yapmaktadır. Bizler de bu anlayışla muhtarlarımızla sürekli işbirliği halinde siyaset yapmaya devam edeceğiz. Ülkemizin en ücra köşesinde yapılması gereken çalışmalar ve halkımızın beklentileri hususunda muhtarlarımızla istişare ediyor, mümkün olduğunca onlarla birlikte, hizmetin halka hızlı bir şekilde ulaştırılması için çalışıyoruz. Hizmetlerimizin gerek planlanması gerekse hayata geçirilmesi aşamalarında, vatandaşa doğru hizmeti götürebilmek için muhtarlarımızın görüş ve önerileri her zaman vazgeçilmez olmuştur ve olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle demokrasinin seçilmiş neferi olan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyorum. Hep birlikte güzel bir gelecek için çalışmaya, daha çok çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü bizler, her zaman onların yanında olacağız” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211